136 Van dat oogenblik af zal praktisch uitvoering worden gegeven aan het K. B. van 16 September 1918 Stbl. n°. 548. Zooals uit dat K. B. blijkt, is het verband tusschen Cursus en Landbouwhoogeschool officieel tamelijk los; in hoofdzaak bestaat het daarin, dat het onderwijs gegeven wordt door de docenten der Landbouwhoogeschool. (Slechts voor zooveel noodig door bijzondere onderwijskrachten, uitsluitend aan de cursus verbonden. Blijkens de uitvoering hieraan gegeven, hebben deze den rang van lector). Officieus is de band echter belangrijk nauwer. De Landbouw hoogeschool zorgt voor gemeubelde onderwijslokalen en stelt hare verzameling leermiddelen en instrumenten ten gebruike van den cursus. Ook de bibliotheek staat ter beschikking. De opzet van het K. B. laat echter niet toe, dat de organen, die de Landbouwhoogeschool besturen en beheeren, officieel de cursus onder hun hoede nemen. Er is dan ook onmiddellijk be hoefte gevoeld aan een organisatie, die de cursus zou moeten vertegenwoordigen, die de band vormt met het Departement en die voorziet in alle zaken, die niet zijn geregeld in het K. B. De Minister van Landbouw heeft daarvoor ingesteld een college van Bestuur, bestaande uit de Heeren Prof. J. W. Diepe rink, tevens voorzitter, Prof. S. Koenen, Prof. Dr. M. J. van Uven, A. van der Deure en H. F. van Riel, tevens Secretaris. Het financieele beheer wordt gevoerd door den Heer J. Paul Strieker, administrateur der Landbouwhoogeschool. Dit college heeft zich o. m. tot taak gesteld, de verzameling van de verschillende uitgaven, als kaarten, verslagen, instructies, circulaires, welke de verschillende departementen het licht doen zien en van belang zijn voor het onderwijs der aanstaande land meters. Alle departementen, wie dit is gevraagd, hebben daar voor zoo bereidwillig mogelijk hunne medewerking verleend, zoodat de cursus thans reeds over een belangrijk materiaal kan beschikken, wat in de toekomst nog met zeer veel zal worden aangevuld. Van buitengewoon belang, vooral voor de aanstaande kadaster ambtenaren, is de zending van het Departement van Financiën, bevattende o. m. de voorschriften, waaronder het kadaster is tot stand gekomen en in de loop der jaren is bijgehouden. Hier blijft echter nog iets te wenschen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 136