147 Daar is allereerst de bij Min. Besl. van 19 Augustus 1918 n°. 142 Hyp. en Kad. benoemde, en op 22 Augustus geïnstalleerde commissie tot reorganisatie van den kadastralen dienst. De Re geering heeft, door gevolg te geven aan ons verzoek om eene dergelijke commissie in het leven te roepen, erkend dat reorgani satie van ons dienstvak urgent is. En de samenstelling der com missie, vooral ook de naam van haren voorzitter, staan ons borg dat ze haar taak goed en vlug zal verrichten. Hoezeer ze contact houdt met het maatschappelijk gebeuren blijkt wel vooral uit het feit dat reeds in April 1919 het eerste gedeelte van haar verslag: «de kadastrale belasting grondslag in verband met het wetsontwerp op de grondbelasting» verscheen. Daar is verder de commissie-Beumer die zal hebben te onder zoeken of samensmelting van de dienstvakken registratie en directe belastingen gewenscht is, en daardoor ook zal moeten overwegen of bij eventueel huwelijk tusschen deze beide dienstvakken het stiefkind «kadaster» wel kan blijven inwonen. Hopelijk komt zij tot de conclusie dat de aanwezigheid van een stiefkind geweldig hinderlijk kan zijn, en dat het kind toch eigenlijk oud en wijs genoeg is om voortaan zelfstandig door het leven te gaan. Het is waarschijnlijk aan het optreden van onze vereeniging te danken dat de Inspecteur van het Kadaster de Heer E. J. A. Weijgers de belangen van zijn dienstvak in deze commissie zal kunnen behartigen. Onze opleiding. Het K. B. van 16 Sept. 1918 bracht ons de instelling van een driejarigen cursus aan de Landbouw-Hoogeschool ter opleiding van landmeters in het algemeen, het K. B. van 23 October 1918 stelde de voorwaarden voor benoembaarheid en opleiding tot adspirant-landmeter van het kadaster vast. Bij K. B. van 4 Februari 1919 werden eindelijk de beide lectoren benoemd. En den derden Dinsdag van de maand September 1919 zal onze nieuwe opleiding beginnen. Vlug is het niet gegaan, en geheel bevredigend is de regeling nog niet. Wij vragen ons af waarom de studie tot landmeter niet gewoon aan de Hooge- school kan geschieden, waarom juist een afzonderiijke cursus in het leven moest worden geroepen. Maar gaarne erkennen we dat door de thans getroffen regeling een belangrijke stap vooruit is gedaan, en met voldoening mag onze vereeniging op dit resultaat van haar veeljarige actie wijzen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 147