'57 school te Delft, behandelt in een 92-tal bladzijden op overzichte lijke wijze de beginselen van landmeten, waterpassen, peilen en stroomsnelheidmetenzeer vele afbeeldingen verduidelijken den tekst en de uitgever heeft ook het zijne gedaan om het werkje naar behooren te verzorgen. Op pag. 1 komt eene minder juiste uitdrukking voor; uittrek sels uit de kadastrale kaarten zijn voor zooverre zijn kantoor strekt te bekomen bij eiken Bewaarder der Hypotheken en van het Kadaster en niet alleen bij dien te 's-Gravenhage. Bij eene volgende uitgave zou het overweging kunnen ver dienen de enkele zinnen op blz. 33 betreffende het «Planchet» ietwat te verduidelijken en aan te vullen. Land- en Tuinbouwkundigen, Burgerlijke Bouwkundigen, etc. kan dit werkje goede diensten bewijzen. T. POLÊE. INGEKOMEN BOEKWERKEN. a. Jaarverslag van den Topographischen Dienst in Nederlandsch Oost-Indië over 1916 (Twaalfde Jaargang), Batavia 1917. b. Id. over 1917 (Dertiende Jaargang), Batavia 1918. c. Verslag der Commissie ingesteld bij besluit van den Minister van Financiën van 19 Augustus 1918, n°. 142, afd. Hypotheken en Kadaster. Eerste Gedeelte «De kadastrale belastinggrondslag in verband met het wetsontwerp op de Grondbelasting». 's-Gravenhage, 1919. d. Maandcijfers en andere periodieke opgaven betreffende Nederland en de Koloniën, Nieuwe volgreeks. N°. 34. Jaar 1918. Uitgegeven door het Centraal Bureau voor de Statistiek. 's-Gravenhage, 1919. e. Het Kadaster in Nederlandsch-Indië door L. C. F. Polderman Overdruk uit Koloniale Studiën». Weltevreden, 1918). f. Een Centraal Instituut voor de Opleiding van Land meters en Topografen door L. C. F. Polderman. Overdruk uit «Koloniale Studiën». Weltevreden, 1919.) g. Meten en Waterpassen. Een Handleiding tot het Land'

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 157