174 Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over>9o8 aan den Staat geschonken bibliotheek onderging, evenals in vorige jaren, uitbreiding, doordat ons medelid Heuve- link de door hem vanwege de internationale vereeniging voor aardmeting ontvangen publicatiën er aan toevoegde. Ook werden enkele boekwerken ten geschenke ontvangen. Betrekkingen met de buitenlatldsche leden der internationale vereeniging voor aardmeting. Onder den druk der omstandigheden was er vrijwel stilstand in de internationale betrekkingen. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der commissie betroffen in 1917: de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige plaatsbepaling; de slingerwaarnemingen; de waterpassing. Driehoeksmeting. Personeel. Bij den aanvang van 1917 bestond het personeel voor de driehoeks meting uit de volgende personen de ingenieurs N. Wildeboer c.i.; J. Canters c.ï.Cd. H. Bijl c.i.; J. B. de Hulster c.i.; J. W. Dieperink c.i. en den schrijver H. Vuurman. Met ingang van 1 October 1917 werd, wegens zijne Benoeming tot leeraar aan de Rijks hoogere land-, tuin- en boschbouwschool te Wage- ningen, aan den ingenieur Dieperink, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den dienst der Rijkscommissie. Secundaire driehoeksmeting. Evenals in 1915 en 1916 werd het wenschelijk geacht de verkenningen in de drie noordelijke provinciën in 1917 niet voort te zetten en ook geene hoekmetingen in dat gedeelte van ons land te verrichten. Door drie ploegen werden in 1917 wederom voornamelijk centreerings- metingen verricht in terreinen, grenzend aan die van 1916. De eerste ploeg, onder leiding van den ingenieur Dieperink, maakte een aanvang met hare terreinwerkzaamheden op 21 Mei en zette deze voort tot 30 Augustus. Als nieuwe punten werden bepaald: Amersfoort VI, Bussum IV, 's Graveland II, Hof van Delft, Hooge

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 174