176 Noorden I. Noorden II. Oosteinde. Oosterwijk. Oud Leusden. Oud Loosdrecht Rumpt I. II. Schoonrewoerd. Soest II. De berekeningen van de secundaire driehoeksmeting werden door de diverse ingenieurs voortgezet en coördinaten in stereografische projectie berekend. Uitkomsten der driehoeksmeting werden in 1917 beschikbaar gesteld als volgt: Coördinaten van punten in den omtrek van Rotterdam, in den omtrek van Overloon, in den omtrek van Amsterdam, langs het Noordzeekanaal en in het Gooi ten behoeve van het Kadaster; coördinaten van punten in den omtrek van de nieuw te bouwen sluis bij IJmuiden, ten behoeve van den Rijkswaterstaat; van punten in den omtrek van Lochem ten behoeve van de Néderlandsche Heidemaatschappij en van punten in den omtrek van Wageningen ten dienste van het onderwijs aan de Landbouw- hoogeschool. Sterrekmidige waarnemingen. In October 1917 kwam de druk gereed van de „Untersuchungen über die Deklinationen und Eigenbewegungen von 163 Sternen welche 18991906 am Zenitteleskop in Leiden beobachtet worden sind", van dr. H. J. Zwiers. Daarna werd de redactie ter hand genomen van het eigenlijke onderzoek naar de poolshoogteverandering, allereerst de onderzoekingen omtrent de schroeffouten. Van deze zijn in het laatst van 1917 nieuwe bepalingen verricht door dr. C. de Jong, die wijzen op een met den tijd toenemende waarde van de voortloopende schroeffouten. Met betrekking tot de sterwaarnemingen bericht dr. de Jong, ingenieur der commissie, dat terwijl in het eerste deel van het jaar de weersgesteld heid vrij gunstig kan worden genoemd, in de tweede helft de waarnemingen veel geleden hebben door verschillende oorzaken en in de maanden October en November geheel moesten ophouden door eene verzakking van de vloer in het waarnemingsgebouwtje, die een wegnemen van het instrument noodzakelijk maakte. In de laatste helft van November kon het instrument weer worden opgesteld, en in December op een viertal avonden opsteliingsbepalingen verricht worden. Soest III. Spakenburg. Spijk. Tienhoven (Z. H.). Tienhoven (U.) I. n II. Tricht. Uithoorn. I. II. Vianen I. Vianen II. UI- Vinkeveen II. Waverveen. Wilnis. Zegveld. Zevenhoven I. II. Zijderveld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 176