Juli 1 5 177 In de verschillende maanden werden de volgende waarnemingen verricht. Aantal Aantal avonden. sterreparen. Januari4 41 Februari2 7 Maart7 66 AP"l3 19 Mei9 56 Juni3 29 Auguustus3 22 September9 54 October1 3 Slingerwaarnemingen. De ingenieur dr. Vening Meinesz, die 1 Augustus zijne werkzaam heden hervatte, hield zich vooreerst bezig met het onderzoek naar syste matische veranderingen van de invarslingers ten gevolge van het gebruik, voornamelijk wat den invloed van het transport betreft. Met zekerheid konden dergelijke veranderingen niet worden vastgesteld. Verder bepaalde hij de luchtdrukconstanten der vier invarslingers uit waarnemingen bij ver minderden en bij gewonen luchtdruk. Tijdseinen voor het bepalen der correctie van den tijdmeter Nardin werden door de Leidsche Sterrenwacht telefonisch verstrekt. Ook werden daarvoor de wetenschappelijke tijdseinen van den Eiffeltoren door middel der draadlooze telegrafie opgenomen. De gezondheidstoestand van den ingenieur liet niet toe slingerwaar nemingen op de stations uit te voeren. Met ingang van 1 December 1917 werd hem opnieuw verlof tot herstel van gezondheid verleend buiten bezwaar der commissie. Waterpassing. In de maanden Juli en Augustus 1917 is, op verzoek der Staatscommissie voor de hooge stormvloeden op den Rotterdamschen Waterweg, eene kringwaterpassing uitgevoerd. Uitgaande van Maassluis werd gewaterpast naar Viaardingen, en voorts wederom uitgaande van Maassluis de weg gevolgd over het Scheur, dwars over het eiland Rozenburg, over de Brielsche Maas naar Nieuwesluis (Heenvliet), vervolgens over Heenviiet en Geervliet naar de „Nieuwe Stee" op de Weiplaat, over de Oude Maas naar het „Huis te Engeland" (gemeente Hoogvliet) van hier naar de hofstede „de Bonte Koe" (gemeente Pernis) en over de Nieuwe Maas naar Viaardingen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 177