stand der vereeniging wordt gezegd omtrent de proefhermeting Dieren (blz. 148 afl. 5 T. v. K. en L.). Het is spreker ter oore gekomen dat de Reorganisatie-commissie zich met algemeene stemmen voorstandster heeft verklaard van de nieuwe hermetingswijze; dit feit zal door de V. v. K. en L. zeker met vreugde worden vernomen. Verder kan hij mededeelen dat de driehoeksmeting van Apel doorn zoo ver gevorderd is dat [thans besloten is met de veelhoeks- en perceelmeting te beginnen, op denzelfden grondslag als de hermeting Dieren. Daarom is het nu het juiste oogenblik voor de landmeters, die voor een werkzaamstelling bij de hermeting Apeldoorn in aanmerking wenschen te komen, een verzoek daartoe langs den gewonen officieelen weg in te zenden. Als de ge gadigden van zoodanig verzoek tevens mededeeling zouden willen doen te Arnhem, dan zouden zij daarmede zoowel den Ingenieur- Verificateur, onder wiens ambtsgebied de gemeente Apeldoorn ligt, als de voorloopig met de Apeldoornsche werkzaamheden belaste landmeters (zie H. O. n°. 25) genoegen doen; zij allen zouden gaarne op de hoogte hlijven van die aanvragen. Volgens sprekers innige overtuiging is er personeel voor dat zeer omvangrijke werk beschikbaar, indien de veronderstelling van ons hoofdbestuur in bovenbedoeld verslag: «dat nimmer het «systeem van monnikenwerk doen en schromelijk geld verspillen «in eere mag worden hersteld» slechts wordt bewaarheid. Door een ambitieus medewerken aan arbeid in de nieuwe richting kan daadwerkelijk getuigd worden van frisschen geest, van leven en groei in ons schoone dienstvak. Punt d. Redactie van het Tijdschrift. De Voorzitter stelt eerst aan de orde het bestuursvoorstel om voortaan de redactie op te dragen aan één Redacteur, doch daarnevens eenige «vaste medewerkers» aan het Tijdschrift te verbinden. Dit voorstel is gedaan in overleg met den Heer van Riel, die meent dat bij den beperkten omvang dien het Tijdschrift onder den druk der omstandigheden de laatste jaren had, een tweede Redacteur niet noodig is. De Heer ter PI egt kan met het bestuursvoorstel meegaan, doch geeft namens de afd. Friesland in overweging, de vaste medewerkers ook buiten de leden te zoeken. i8o

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 180