De Heer Soer herinnert aan het voorstel tot reorganisatie van het Tijdschrift, verleden jaar door de afd. Friesland gedaan. De vergadering heeft toen dat voorstel weinig serieus behandeld, er vrijwel «la mort sans phrase.» over uitgesproken. Toch verdiende het voorstel beter. Het beoogde ons Tijdschrift op hooger peil te brengen door er medewerkers aan te verbinden die artikelen zouden kunnen schrijven welke ook naar buiten belangstelling zouden wekken, wat ook tot uitbreiding van den lezerskring zou leiden. Waar een door spreker ingesteld onderzoek de praktische uitvoerbaarheid van eene dergelijke reorganisatie heeft aangetoond, geeft hij het denkbeeld opnieuw in overweging. De Voorzitter betwist dat het voorstel der afd. Friesland verleden jaar minder serieus zou zijn behandeld. Wat den wensch van den Heer ter Plegt betreft, het bestuur zal stellig de vaste medewerkers ook buiten de leden zoeken, en het zal de afdeelingen uitnoodigen namen van geschikte medewerkers te noemen. De Heer Polêe zou gaarne zien dat de Heer Soer meer nauwkeurig aangaf wat de afd. Friesland eigenlijk wenscht Ook de Redactie wil wel een grooter aantal artikelen van allerlei aard opnemen,, doch de zeer beperkte geldmiddelen maken dit onmogelijk. De Heer Soer denkt b.v. aan de mogelijkheid dat ons Tijd schrift voortaan zou worden uitgegeven door en voor rekening van een uitgever, die dan zelf de medewerkers zou moeten kiezen en er belang bij zou hebben het Tijdschrift zoo belangwekkend mogelijk te maken om zooveel mogelijk abonné's te winnen. De Heer Polêe betwijfelt toch of een uitgever ooit zal kunnen beoordeelen wat wèl en wat niet in een wetenschappelijk tijdschrift als het onze thuis behoort. De Heer van Beurden brengt in herinnering dat de druk kosten in de laatste jaren tot het drie- a viervoud van vroeger zijn gestegen, en apprecieert onder deze omstandigheden dat de Redactie er in geslaagd is het Tijdschrift op het tegenwoordig peil te handhaven. De Voorzitter brengt thans het bestuursvoorstel in stemming, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Vervolgens stelt hij namens het bestuur voor, eene commissie te benoemen die de mogelijkheid van reorganisatie van het Tijdschrift zal onder zoeken en vóór de volgende jaarvergadering verslag zal uitbrengen. 181

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 181