Ook dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen; de benoeming der commissie wordt overgelaten aan het bestuur. Tot Redacteur van het Tijdschrift wordt bij enkele candidaat- stelling gekozen de Heer T. A. Polêe, die onder instemming der vergadering verklaart, de benoeming aan te nemen. Punt e. Bespreking van de vraag in hoeverre voorlereiding van de Landmeters tot schattingswerkzaamheden mogelijk en gewenscht is. De Heer H. F. C. Smeulders leidt het onderwerp in met de volgende rede: Mijnheer de Voorzitter, Mijne Heeren, Maakt onze geachte Secretaris in zijn verslag van den toestand der Vereeniging gewag van een buitengewoon opgewekt ver- eenigingsleven, mij dunkt, dat we ook alle reden hebben te spreken van een buitengewoon opgewekt leven, zoo we 't terrein van de studie overzien. We treffen in onze gelederen aan verschillende drie derde, twee derde en een derde candidaat-notarissen, verschillenden hebben met goed gevolg 't staatsexamen A afgelegd of zijn reeds candidaat in de rechten. Verscheidenen hebben de akte Kj, of K5, om van de velen, die 't resultaat van hun studie niet in den vorm van 't een of ander getuigschrift kunnen toonen, maar niet te spreken. Van landbouwstudie echter vernam men weinig. Naar mijn meening lag de oorzaak hierin, dat men bij de studie in land- bouwvakken behalve de noodige boeken ook verschillende andere leermiddelen tot zijn beschikking moet hebben, wat bij juridische en wiskundige studiën niet 't geval is. En dat de lust om kennis op landbouwkundiggebied op te doen aanwezig is, blijkt wel hieruit, dat reeds kort na 't bekend worden van het K. B., waarbij de driejarige landmeterscursus te Wage- ningen werd ingesteld, aanvragen van landmeters om dien cursus te mogen volgen werden ingezonden en ook ingewilligd. Maar nog vóór dit K. B. praktisch tot uitvoering kwam, vernam men, dat er te Wageningen aanvangende begin Mei een halfjaarlijksche cursus ter. opleiding tot controleur der grond belasting zou worden ingericht. 182

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 182