De volgende jaarvergadering zal alzoo worden gehouden in 's- Gravenhage. Thans verkrijgt de Heer Baning het woord, om namens de leden te getuigen van de algemeene waardeering voor het werk van den scheidenden secretaris. Hij brengt hem dank voor 'de gewichtige diensten, aan het dienstvak en het corps bewezen en biedt hem als stoffelijk blijk van waardeering namens, hij mag wel zeggen, alle leden, een rijwiel aan. Met luid applaus betuigt de vergadering hare instemming met deze woorden. De Voorzitter neemt hierop, mede namens het derde bestuurs lid, met een hartelijke toespraak afscheid van den secretaris, in wien hij vooral roemt diens ijver en werkkracht. Een gedeelte van de hulde komt evenwel ongetwijfeld ook toe aan Mevrouw de Kor ver, die haren echtgenoot in staat stelde zooveel arbeid voor de vereeniging te verrichten door tijdelijk afstand te doen van een gedeelte harer rechten op hem. Het bestuur meende te moeten toonen, hoe haar indirecte medewerking op prijs wordt gesteld, door haar heden namens de vereeniging een bloemstuk te doen thuisbezorgen, en haar langs telegrafischen weg den dank der vereeniging over te brengen. Ook deze rede wordt met luid applaus begroet. De secretaris, die intusschen in de bloemen is gezet, dankt, ook namens zijne echtgenoote, voor de vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken. Veel van de hulde, hem gebracht, moet hij overdragen op de medebestuursleden met wie hij achter eenvolgens, en steeds op de meest aangename wijze, heeft samen gewerkt. Spreker wil erkennen dat hij den laatsten tijd wel eens naar dit oogenblik van zijn aftreden heeft verlangd, omdat ook de richtige vervulling van het secretariaat der Centrale van Hoogere Rijksambtenaren steeds hoogere eischen gaat stellen. Nu evenwel het oogenblik van scheiden daar is vervult het af scheid nemen van de taak die hij gedurende zes jaren met zooveel liefde heeft verricht hem met weemoed. Spreker eindigt met eene aansporing tot de leden om toch vooral te zien de in den laatsten tijd zoozeer gewijzigde en hoogere beteekenis van de ambtenaarsvereenigingen, die beteekenis in naasten kring uiteen te zetten en tot aansluiting bij de Vereeniging op te wekken, igi

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 191