39 korte spanne tijds tusscken het overschrijven der akte en het aan de bewaring inkomen van den metingstaat. De kadastrale boekhouding redt zich gedurende dien tijd, zooals reeds in I is uiteengezet, door het nommer waarvan een gedeelte is verkocht ook te boeken op den nieuwen verkrijger, zonder vermelding van grootte en andere bijzonderheden, alleen met achtervoeging in de kolom «soort van eigendom» van het woord: «gedeeltelijk», (art. 141 I. K.) Zou een dergelijke boekhouding voor dien korten tijd ook voor de hyp. registers niet ingevoerd kunnen worden, bijv. door voor te schrijven om bij bezwaring van een gedeelte van een kadastraal perceel, in het inschrijvingsregister in de daarvoor bestemde kolom het betrekkelijke perceelnommer te vermelden met daarachter tusschen haakjes het woordje «ged». (gedeeltelijk), c.q. met ver melding van de vervallen perceeln°s- die het gedeelte vertegen woordigen en in het reg. 6qa achter de verwijzing naar het inschrijvingsregister dezelfde aanvulling te plaatsen? Na het inkomen van den metingstaat behoorden dan natuurlijk beide registers daaruit te worden bijgewerkt, waartoe de metingstaat moet worden aangevuld met de kolommen in III aangegeven. Bij invoering van het nieuwe artikel 1265a zullen de bewaarders het in de hand hebben, dat de nadere omschrijving van het gedeelte in de akte worde gegeven, zooals zij het verlangen, zij zullen daaraan zelf hun eischen kunnen stellen, want het 3e lid van dat art. luidt: «Indien ingeleverde stukken niet volledig. zijn. is de «hyp. bew. bevoegd, alvorens tot behandeling dier stukken over «te gaan, aanvulling. te verlangen.» Wanneer ze dan den eisch stelden, dat bij onderzetting van een verkocht gedeelte in het borderel de omschrijving als volgt moest luiden, zou dan niet alle onzekerheid of twijfel zijn weg genomen: «Inschrijving van het recht van hypotheek op het navolgende «aan den schuldenaar in eigendom toebehoorende onroerende «goed. uitmakende het. deel van het perceel kadastraal «bekend gemeentesectie. n°. zullende van gezegd «n°. alleen dat gedeelte hypothecair ten behoeve van. verbonden «worden, hetwelk door den schuldenaar is aangekocht bij akte «van transport verleden voor notaris, den,en overgeschreven

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 39