4° «ten kantore van de hypotheken te. den. in deel. «volgn0. en zooals dat gedeelte later na de opmeting ter toe- «passing van die akte van verkrijging vanwege het kadaster ten «name des debiteurs zal worden gesteld». De Staatscommissie echter verlangt meer, zij vordert zie afd. A. van den Algemeenen maatregel van Bestuur, dat bij verkoop of bezwaring van een onroerend goed, dat een gedeelte uitmaakt van een of meer kadastrale perceelen, de kadastrale omschrijving dier perceelen in de akte wordt vermeld en dat daa.rin tevens wordt verwezen naar een aan de akte gehechten meetbrief. Die meetbrief moet een volgnommer dragen, worden opgemaakt door een ambtenaar van het kadaster en inhouden: i°. de indeeling der perceelen volgens het kadaster, 2°. de indeeling van het onroerend goed, dat het onderwerp der overeenkomst uitmaakt, met aanduiding daarvan door een letter. Het onder i°. bedoelde staat natuurlijk ook al in de akte en de aanduiding van het gedeelte door een letter beteekent voor de grenzen weinig, wanneer niet tegelijk naar het betr. volgnommer van het veldwerk in het kadastraal archief wordt verwezen; daarvan wordt in den A. M. v. B. echter niet gerept, of de meetbrief een teekening op schaal moet bevatten, of er maten in cijfers op moeten voorkomen, of dat bloot een schetsteekening voldoende is, daarvan is niets voorgeschreven. De toelichting zie blz. 47, 97 en 282 van het verslag 2e ged. zegt daarvan ook niets, leert ons alleen dat: i°. de meetbrief zal moeten steunen op een ambtelijke opmeting zóó volledig, dat deze in de plaats kan treden van de op metingen van perceelsgedeelten bij het jaarlijksch bezoek van den landmeter aan eiken gemeente; 20. verhandeling van onopgemeten gedeelten niet meer zal ge duld worden; 3°. partijen de kosten zullen moeten betalen aan het opmaken van den meetbrief verbonden. Uit de laatste bepaling mag afgeleid worden, dat partijen geacht

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 40