tijdstip, dat zij den leeftijd van 35 jaar hebben bereikt en als overgangsmaatregel, door de landmeters in functie op het oogenblik van invoering van het besluit, op eiken leeftijd, telkens en zoo dikwijls daarvoor de gelegenheid wordt aangeboden. 7. Tot Ingenieur-Verificateur zijn benoembaar die bewaarders en landmeters, welke in het bezit zijn van beide diploma's A. en B. 8. Het kadaster draagt zorg, dat voortaan door meting worde vastgelegd de ligging van alle nieuwe eigendomsgrenzen zoowel van die ontstaan door verkoop van gedeelten van kadastrale perceelen als van die, welke volgens de omschrijving in de akte zijn geacht grenzen van kadastrale perceelen te zijn, maar welke tegelijk afscheidingen vormen tusschen deelen van eigendomscomplexen en dat daarbij de grens- aanwijzing door partijen behoorlijk worde geconstateerd. N.B. Uitvoering van dit voorstel zal medebrengen eene onder scheiding, op enkele stellen van de kadastrale plans, tusschen eigen- doms- en andere grenzen. (Zie Grensbep. VII K. en L. 1916 blz. 46). Deze eisch zal aan die kaarten ook worden gesteld, wanneer het Ontwerp van wet 1915/16 betrekkelijk de schatting der belastbare waarde van de ongebouwde eigendommen wordt aangenomen. (Zie 5 v. d. Memorie van Toelichting bij dat ontwerp). 9. Die metingen worden na het inkomen der akten van ver koop, met doeltreffende controle, voor 's Rijks dienst door de landmeters .bij hun gewone rondreizen verricht. Zij kunnen op verzoek en kosten van particulieren ook op andere tijden en dan ook vóór den verkoop worden verricht en worden in het laatste geval mede dadelijk toegepast, indien het zeker is, dat akte zal volgen. 10. Art. 678 B.W., over de afscheiding van aan elkaar grenzende eigendommen, behoort te worden aangevuld met het navolgen de derde lid: Wanneer geschil ontstaat over de juiste ligging eener grens, dan zullen de gegevens daaromtrent van het kadaster gelden als wettelijk vermoeden in den zin van artikel 1952 onder de navolgende bedingen:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 51