79 Ik doel hiermede op het adres met memorie van toelichting d.d. 24 Februari 1919 aangeboden aan Z. E. den Minister van Finan ciën. Hulde aan ons bestuur en speciaal aan den samensteller der memorie voor zijn in alle soberheid zoo onweerlegbare be wijsvoering. Wij sluiten ons volkomen aan bij het betoog der memorie voor gelijkstelling der landmeters met de inspecteurs der directe belastingen en van de ingenieurs-verificateur met de directeuren der directe belastingen en der registratie. Wij willen ons met het bestuur «hoeden voor den schijn het «gewicht van andere ambten te kleineeren, al vreezen wij aller- «minst een vergelijking met andere ambten op het punt van «belangrijkheid of gewicht». Wij vallen geen ander dienstvak aan, wij vechten niet tegen personen, wij trachten een bestaand, naar onze meening volkomen onjuist, verouderd stelsel te doen vervangen door een nieuw- en beter stelsel en wij zijn er van verzekerd, dat ieder onbevoor oordeelde, die de moeite doet kennis te nemen van onze grieven, overtuigd zal worden van ons goed recht. Wij hopen dat de permanente salaris-commissie weldra tot die overtuigden zal behooren wij zullen in afwachting van haar advies opnieuw vertrouwen en hoopvol uitzien, overtuigd als wij zijn, dat wij slechts vragen opheffing van ongemotiveerde achterstelling. Maar ditmaal zullen wij het daarbij niet laten. Wij moeten eensgezind en met terzijde stelling van kleine verschillen van inzicht strijden, niet alleen voor salarisverbetering maar even krachtig voor de vrijmaking van het kadaster van bestaande en dreigende overheersching van andere takken van dienst. Daartoe moeten wij het bestuur van K. en L. en het salaris-comité der ingenieurs-verificateur krachtigen steun geven door als één man achter hen te staan bij alle verdere maatregelen, die ter bevor dering der voldoening aan onze wenschen noodig zijn. Daartoe moet er van deze bijeenkomst uitgaan een luid protest tegen de achterstelling van het kadaster Wij moeten de groote trom gaan roeren; wij moeten onze grieven gaan uitbazuinen, want van een demonstratie als de onze van heden is alleen dan resultaat te wachten, als daaraan zoo groot mogelijke publiciteit wordt gegeven, waartoe wij dus een beroep moeten doen op de pers. Laat ons den Minister, de Volksvertegenwoordiging en de Per-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 79