Deze meening wordt door even algemeene teekenen van in stemming bevestigd. Na de gebruikelijke dankbetuigingen wordt de vergadering daarop door den voorzitter gesloten. Naschrift. Wij willen dit verslag niet besluiten zonder nu reeds een enkel woord van groote voldoening te uiten over het geheele verloop onzer demonstratie. Het is een verblijdend verschijnsel dat, ondanks den druk der tijden, de opkomst zoo schitterend was. Daar was stemming ter vergadering, daar was contact tusschen sprekers en toehoorders bovenal daar was eene groote geestdriftige eensgezindheid, waar over we ons niet genoeg kunnen verheugen. Alkmaar, 31 Maart 1919. C. H. B. de Korver, Secretaris. DE OPLEIDING DER LANDMETERS AAN DE LAND- BOUW-HOOGESCHOOL TE WAGENINGEN. In de eerste aflevering van den vorigen Jaargang van ons Tijdschrift konden wij eenige regelen wijden aan het heugelijke feit der opening, op 9 Maart 1918, van de Landbouw-Hooge- school te Wageningen; de belangen toch van het kadaster waren nauw bij deze opening betrokken, daar zij onze Vereeniging een flinke schrede nader bracht tot de vervulling onzer wenschen, betreffende de zoolang bepleite en reikhalzend verbeide univer sitaire opleiding onzer toekomstige collega's. Staatsblad No. 548 bracht ons daarna het Kon. besluit van 16 September 1918 betreffende de regeling van den driejarigen cursus aan de Landbouw-Hoogeschool ter opleiding van land meters in het algemeen, vergezeld van een gedétailleerd leer plan, terwijl in Staatsblad No. het Kon. besluit van den 23 October 1918 werd opgenomen, houdende voorwaarden voor benoembaarheid tot en opleiding voor de betrekking van adspirant- landmeter van het kadaster. Hieronder zullen wij den inhoud van beide, voor de toekomst van het kadaster zoo gewichtige, Kon. besluiten laten volgen, onder mededeeling tevens van het volledige leerplan. 83

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 83