85 Hieronder volge thans het Kon. besluit van den 16 September 1918, houdende regeling van de opleiding van landmeters. Artikel 1. Van Rijkswege wordt te Wageningen gelegenheid gegeven tot het volgen van een driejarigen cursus ter opleiding van landmeters. Artikel 2. Het onderwijs aan den cursus is ingericht overeenkomstig het bij dit besluit behoorende leerplan. De lessen vangen aan op den derden Dinsdag der maand September. Jaarlijks bestaan drie vacantiën, welke samenvallen met die der Land- bouwhoogeschool. Artikel 3. Het onderwijs aan den cursus wordt gegeven door de docenten in de betrokken leervakken aan de Landbouwhoogeschool. Voor zooverre het geven van onderwijs door andere dan aan genoemde hoogeschool verbonden leerkrachten noodig mocht blijken, worden deze door Ons benoemd, geschorst en ontslagen. Het verdere personeel van den cursus wordt door Onzen Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel benoemd, geschorst en ontslagen. Artikel 4. Behoudens het bëpaalde bij het volgende artikel, kan het onderwijs aan den cursus worden gevolgd door allen, die door den rector-magnificus der Landbouwhoogeschool voor volledig onderwijs aan die hoogeschool zijn ingeschreven. Artikel 5. Tot het volgen van het onderwijs in het tweede studiejaar wordt boven dien v.ereischt, dat men het examen, aan het einde van het eerste studie jaar door de betrokken docenten af te nemen en loopende over de in dat jaar onderwezen vakken, met goed gevolg heeft afgelegd. Tot het hier bedoelde examen wordt ieder toegelaten, die bevoegd is tot het afleggen van het propaedeutisch examen aan de Landbouwhoogeschool. Tot het volgen van het onderwijs in het derde studiejaar wordt boven dien vereischt, dat men het examen, aan het einde van het tweede studie jaar door de betrokken docenten af te nemen en loopende over de in dat jaar onderwezen vakken, met goed gevolg heeft afgelegd. Tot laatstbedoeld examen wordt ieder toegelaten, die het examen, aan het einde van het eerste studiejaar af te nemen, met goed gevolg heeft afgelegd. Artikel 6. Telkenjare wordt aan allen, die het examen, aan het einde van het tweede studiejaar af te nemen, met goed gevolg hebben afgelegd, gelegen-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 85