88 Onderwijsvakken en globale omschrijving der onderdeelen. ie studiejaar. Van Sept. tot Kerstmis. Van Kerstmis tot P-aschen. Van Paschen tot einde cursusjaar. Voor drach Oefening. Voor drach Oefening Voor drach Oefening Kennis der boomsoorten. Verband tusschen bosch en boschgrond. Waar debepaling van bosschen. Kosten- waarde en verwachtingswaarde. Kapi- taliseeren van de opbrengsten. Staathuishoudkunde. De theorie in haar geheel met bij zondere toepassing van sommige harer hoofdstukken op den landbouw. Agrarisch recht. Burgerlijk recht, voor zoover voor den land-, tuin- en boschbouw van belang. Handelsrecht en hoofdstukken uit het administratief recht van den landbouw. Landhuishoudkunde. Staathuishoudkundige begrippen ten aanzien van landbouwvoortbrenging en landbouwbedrijf. Hoofdstukken uit 2 2 2 de ontwikkelingsgeschiedenis van den landbouw in onze streken. Karakter van het hedendaagsch landbouw bedrijf in Nederland in algemeene trekken aan de hand der statistiek. Hedendaagsche vormen van grond eigendom en hoofdstukken uit de ontwikkeling van den grondeigendom tot op heden. Rechtsvormen van grondgebruik. Landbouwcrediet, land- bouwverzekeringswezen en landbouw coöperatie. Staatsbemoeiing met betrekking tot den landbouw. Bedrijfsleer. Statistiek. De theorie der statistiek. Eenige toepassingen der statistische methoden op sociaal-economisch gebied. Kadastraal technische bijhoudings- dienst aan de hand der instructies. 2 2 2 2 4 4 Kadaster en grondbelasting. Inmeten. Kaarteeren, Minuutplans, bijbladen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 88