9° Onderwijsvakken en globale omschrijving der onderdeden. ie studiejaar. Van Sept. tot Kerstmis. Oefening. Van Kerstmis tot Paschen. Van Paschen tot einde cursusjaar. Oefening. Oefening hulpkaarten en veldaanteekeningen.In- houdsbepaling. Systematisch rekenen, gebruik van rekenmiddelen enz. Hypothecaire en kadastrale boekhou ding in haar geheelen omvang. Her- ziening en bijhouding van de grond slagen der grondbelasting. Kadastraal technische werkzaamheden. Voortzetting. Handleiding technische werkzaamheden. Rekenmiddelen, rekenformulieren. Hermeting, herzie ning en vernieuwing. Werkzaamheden voor particulieren. Grensregeling. Algemeene geschiedenis van grondbe lasting. Kadaster en hypotheken. Prcécis historique. Meetkundige be schrijving enz. Kaartteekenen in zijn geheelen om vang. Het aanleggen van plans met en zonder coördinatograaf. Coördinato- graaf te Amsterdam. Beschrijving en gebruik. Reproductiën. Neografieën. De Rijks-topografische Inrichting. Litteratuur. W aarschij nlij kheidsrekening. Beginselen, foutenleer, methode der kleinste vierkanten. Landmeten en Waterpassen. Instrumenten enonderdeelen daarvan. Methoden van opmeting, uitzetten. Veel- en driehoeksmeting en haar vereffening. Detail-meting. Water passing. Tachymetrie. Secundaire driehoeksmeting. Het sextant. Trigo nometrische en barometrische hoogte meting. Planimeter. Hoogere Geodesie. Primaire en secundaire driehoeks meting. Rijksdriehoeksmeting in Nederland. Centreeren. Kaartprojec-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 90