95 of van het getuigschrift van bekwaamheid tot de studie aan de Tech nische Hoogeschool; c. in het bezit zijn van een getuigschrift, afgegeven door een ingenieur verificateur van het kadaster, waaruit blijkt, dat hij ten minste tien maanden onder de leiding van een landmeter van het kadaster werkzaam is geweest en dat hij geschiktheid en aanleg bezit voor den dienst bij het kadaster; d. bij een geneeskundig onderzoek lichamelijk geschikt zijn bevonden volgens het door Ons vastgesteld of nader vast te stellen reglement. Artikel 4. Om werkzaam te kunnen worden gesteld bij den kadastraal technischen dienst, als bedoeld in het vorig artikel onder c, wendt de belanghebbende zich schriftelijk tot een ingenieur-verificateur van het kadaster, onder over legging van het getuigschrift in het vorig artikel onder b bedoeld. De ingenieur-verificateur draagt de leiding der werkzaamheden van den be langhebbende op aan een landmeter van het kadaster en reikt na afloop van den termijn in het vorig artikel onder c genoemd, het aldaar bedoelde getuigschrift aan den belanghebbende uit, indien hem, ook uit een schriftelijk advies van den landmeter, is gebleken, dat de belanghebbende geschiktheid en aanleg bezit voor den dienst bij het kadaster. Artikel 5. Bij het aan Onzen Minister van Financiën in te dienen verzoekschrift om in opleiding te worden genomen, moeten worden overgelegd a. een geboorteakte b. een bewijs van Nederlanderschap; c. een bewijs van zedelijk gedrag, afgegeven door het bestuur van de gemeente der woonplaats; d. de getuigschriften in artikel 3 genoemd. Artikel 6. De commissie tot aanwijzing van hen, die in opleiding zullen worden genomen, wordt door Onzen Minister van Financiën benoemd en van de noodige voorschriften voorzien. Zij gaat bij haar onderzoek te rade met de ingezonden stukken en roept de belanghebbenden, die daarvoor in aanmerking komen, op voor het geneeskundig onderzoek in artikel 3d genoemd, en voor eene persoonlijke kennismaking. Artikel 7. De candidaten worden naar de rangorde in welke zij bij het proces verbaal der commissie zijn geplaatst, voor den tijd van drie achtereen-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 95