96 volgende jaren als candidaat-landmeter aangenomen en in de gelegenheid gesteld om den driejarigen cursus ter opleiding van landmeter, ingesteld bij Ons besluit van 16 September 1918 (Staatsblad n°. 548), aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen te volgen onder toekenning eener toelage van duizend gulden (f 1000) 's jaars, nadat zij zich ten genoegen van Onzen Minister van Financiën hebben verbonden om het bedrag, dat te dier zake is genoten, terug te betalen: a. wanneer zij in den daarvoor gestelden tijd van drie jaren het eind diploma van den leergang voor landmeters aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen niet hebben verworven; b. wanneer zij, om welke reden ook, alleen uitgezonderd het geval van welbewezen ziels- of lichaamsgebreken buiten eigen toedoen ontstaan, hunne bestemming om als adspirant-landmeter bij het Kadaster in Staats dienst te treden, niet mochten kunnen of willen volgen. Artikel 8. Onze Minister van Financiën is bevoegd om: 1°. den termijn in punt a van het vorig artikel genoemd, in bijzondere gevallen te verlengen op advies van de leeraren aan den driejarigen leer gang verbonden; 2°. de verbintenis met den candidaat-landmeter te allen tijde te ver breken, als diens lichaamsgestel, levensgedrag of onvoldoende vorderingen, naar het oordeel van dien Minister daartoe aanleiding geven. Artikel 9. De candidaat-landmeters zijn verplicht om tijdens het volgen van den leergang, gedurende de zomervacantie werkzaam te zijn bij den kadastralen dienst op de wijze door Onzen Minister van Financiën te bepalen, en zijn gedurende dat tijdvak ondergeschikt aan den ambtenaar bij wien zij worden werkzaam gesteld. Artikel 10. De candidaat-landmeters, die volgens de bepalingen van dit besluit in opleiding zijn genomen, worden door Onzen Minister van Financiën tot adspirant-landmeter van het kadaster benoemd, nadat zij het diploma van landmeter hebben verworven, bedoeld in artikel 6 van Ons besluit van 16 September 1918 (Staatsblad n°. 548). Artikel 11. Met afwijking van het voorschrift in artikel 3, punt c. kan door Onzen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 96