99 Van praktische zijde zijn echter bedenkingen gerezen tegen dezen 4-jarigen leergang, omdat in de toekomst ieder levensjaar eene veel hoogere waarde vertegenwoordigt, dan tot nog toe het geval was en daarenboven de studiekosten aan de Hoogescholen in de eerstvolgende tijden wel vrij hoog zullen zijn; in afl. 4 (December 1918) van het Österreichische Zeitschrift für Vermes- sungswesenstelt Ing. Karl. Franzelin daarom voor, de op leiding te beperken tot een driejarigen leergang. Zooals uit het bovenstaande ontwerp van Prof. Petrik blijkt, zijn daarin ook opgenomen: «Photographie» en «Photogram- metrie»; bij de hooge vlucht, die de Photogrammetrie, niet alleen voor de gewone tachymetrische doeleinden op vasten bodem, doch ook bij toepassing dezer methode van uit vliegtuigen ten behoeve van de «topographie» ook hier te lande, zie bijv. de mooie opnamen van den phototéchnischen dienst der lucht- vaartafdeeling van het vliegkamp te Soesterberg in den laatsten tijd heeft genomen, zou het overweging verdienen, dat ook te Wageningen aan dit onderwerp nog de noodige aan dacht werd geschonken. T. Polêe. Gegenstand. Winter-Semester. Sommer-Semester. Vortrag. Übungen. Vortrag. Übungen. Wöchentliche Stunden. IV. Jahrgang: irkscheidekunst 2 2 2 4 irmessungsvorschriften 4 6 4 6 raiische Operationen 2 2 4 otogrammetrie 2 I 2 tronomische Ortsbestimmung 2 3 2 ipographische Vermessungen 2 2 I 3 assieren der Straszen und Eiseubahnen 2 2 I 3 igulierungs-Bebauungspl&ne 2 2 2 3 \rmessungen für die Bauabrechnungen 2 2 :odatisches Seminar II I 4 I 2 3 - 21 20 20 29

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1919 | | pagina 99