«Hutten'sche Durchschreibeverfahren» als met de «elec- trolytische» methode van Dr. Grunert. Dat zij verder be hoorlijk bekend zullen moeten zijn met de bovengenoemde en verdere methoden van «lichtdruk», behoeft geen nader betoog. PROEFHERMETING «DIEREN». Door eigenaren van gronden gelegen binnen de begrenzing der proefhermeting «Dieren» is tot den Minister van Financiën het volgende adres gericht: Aan den Heer Minister van Financiën te 's-Gravenhage. Geven met verschuldigden eerbied te kennen: Ondergeteekenden, eigenaren van gronden en erven in de Kadastrale Gemeente Dieren; dat zij eenigen tijd geleden bij de vernieuwing van het Kadaster in deze Gemeente, door de met dat werk belaste landmeters telkens zijn opgeroepen om de grenzen van hunne eigendommen aan te wijzen, ten einde omtrent deze grenzen met de buren tot overeenstemming te geraken en deze dus duurzaam af te bakenen; dat zij, volkomen overtuigd zijnde dat hiermede het belang van het grondbezit, zoowel klein als groot, werd gediend, hunne volle medewerking tot het vaststellen der grensregeling hebben getoond en dus gaarne de door de landmeters opgemaakte processen-verbaal hebben onderteekend; dat zij evenwel beginnen te vreezen dat, nu er nog steeds geen Wets ontwerp is ingediend, waarbij dê toen vastgestelde grensregelingen definitief werden gemaakt, deze zaak op de lange baan zal worden geschoven, reden waarom zij zich veroorloven om bij Zijne Excellentie beleefd aan te dringen op spoedige indiening eener Wet op de grensregeling bij vernieuwing van het Kadaster met terugwerkende kracht op het nieuwe Kadaster te Dieren. 't Welk doende, enz. Adhaesie met dit adres werd betuigd door de „Vereeniging van Beheerders van Landgoederen en Landelijke Bezit tingen" in de volgende bewoordingen: 143 T. POLÊE.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 143