144 Aan den Heer Minister van Financiën te 's Hage, Geven eerbiedig te kennen: Ondergeteekenden H. F. G. van Haaren en J. S. van Braam, resp. Voorzitter en Secretaris van het bestuur der Vereeniging van Beheerders van Landgoederen en Landelijke Bezittingen, waarvan de statuten goedgekeurd werden bij Kon. Besluit van 15 Aug. 1910, N». 28 en te zamen uitmakende het dagelijksche bestuur dier Vereeniging; dat zij hebben kennis genomen van het onlangs tot Uwe Excellentie gerichte adres van eenige eigenaren van grond en erven in de kadastrale gemeente Dieren; dat ook door hoogergenoemde Vereeniging ten zeerste prijs gesteld wordt op het tot stand komen van eene wetsregeling, waardoor de in de gemeente Dieren toegepaste kadastrale regeling definitieven vorm zal ver krijgen reden waarom de ondergeteekenden zich veroorlooven het verzoek van bedoelde grondeigenaren om eene spoedige wetsregeling op de grensregeling bij vernieuwing van het Kadaster, met terugwerkende kracht op het nieuwe Kadaster te Dieren, bij Uwe Excellentie met klem te ondersteunen. 't Welk doende enz. PROEFHERMETING «DIEREN». Op de desbetreffende vragen van Mr. Treub is door den Minister van Financiën het volgende geantwoord: Omtrent de uitkomsten van de vernieuwing van het kadaster der ge meente Dieren, welke eenigen tijd geleden, bij wijze van proef, heeft plaats gehad naar grondslagen, die beter voldoen aan de tegenwoordig te stellen eischen, kan thans nog geen oordeel worden uitgesproken; de daarbij opgedane ervaring heeft mij geleid tot het besluit, de algemeene invoering bij volgende vernieuwingen in ernstige overweging te nemen. Alvorens als proef de verkregen uitkomsten bij het kadaster van Dieren in te voeren is het met het oog öp de daarmede verbonden belangen noodig, het oordeel van verschillende autoriteiten te kennen. Te dien einde wordt het advies ingewonnen van mijn ambtgenoot van Justitie en van de Broederschap van Notarissen, in verband met de door notarissen op te maken akten van eigendomsoverdracht of vestiging van hypotheek op de kadastrale perceelen of gedeelten daarvan; van de ingenieurs-verificateur van het kadaster, de administratie der registratie etf die van de directe belastingen, voor zooveel haar dienst betreft, en van de Vereeniging vtoojr Kadaster- en Landmeetkunde en die van Hypotheek bewaarders.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 144