147 de Ministers van Landbouw, Nijverheid en Handel en van Waterstaat. Bij Korh Besl. van 20 Januari 1920, N°. 22 werd gevolg ge geven aan de voorstellen dezer «Commissie van Advies» en werd de taak omschreven, die de «Rijkscommissie voor de Ont watering», den 19 Juni 1920 geïnstalleerd door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, zal hebben te vervullen. I11 de eerste plaats zal deze Rijkscommissie een directeur hebben te zoeken voor het «Rijksbureau voor de Ontwatering» en dit bureau behoorliik moeten outilleeren. De nieuwe directeur zal dan kunnen voortwerken op de vele gegevens, welke reeds zijn verzameld door den Rijkswaterstaat, den provincialen Water staat der verschillende gewesten, door de Landbouwleeraren e.a. en verder een nuttig gebruik kunnen maken van de resultaten van het onderzoek, inmiddels in opdracht van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel ingesteld door den Oud-Inspecteur- Generaal van den Rijkswaterstaat, den heer.Ramaer. Een rapport van diens hand over de afwatering der provincie Overijsel kan spoedig verschijnen. Leden der Rijkscommissie voor de Ontwatering zijn: Dr. P. van Hoek, Directeur-Generaal van den Landbouw, te 's-Hage, tevens Voorzitter; C. A. Jolles, Oud-Inspecteur-Generaal van den Rijkswaterstaat, te Arnhem, Onder-Voorzitter; G. J. van den Broek, Ingenieur van den Rijkswaterstaat, te Amsterdam Mr. J. Draaijer, Referendaris aan het Departement van Water staat, te 's Hage; I. G. J. Kakebeeke, Inspecteur van den Landbouw, te's Hage; A. de Kanter, Ingenieur, te Rotterdam; A. van Linden van den Heuvell, Hoofdingenieur van den provincialen Waterstaat, te Zwolle; J. P. van Lonkhuijzen, Directeur der Nederlandsche Heide maatschappij, te Arnhem; Prof. M. F. Visser, Hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool, te Wageningen. In het belang van onzen land- en tuinbouw is het te hopen, dat de arbeid der Commissie rijke vruchten moge dragen en zoo spoedig mogelijk moge leiden tot het beoogde einddoel: de op richting van het «Rijksbureau voor de Ontwatering».

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 147