in de geheele geschiedenis van het Kadaster, is ongetwijfeld ge weest de opening der lessen van den landmeterscursus aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen op 8 October 1919. Al zal eene nauwere aansluiting bij of liever opneming in het hooger onderwijs niet achterwege, mogen blijven, we kunnen niet anders dan dankbaar zijn voor wat bereikt is, Moge het volgend jaar verslag kunnen getuigen, dat onze jongeren eene volkomen universitaire opleiding genieten Den 17 Maart j.l. werd opgericht de Hoofdafdeeling van de Nederlandsche Heidemaatschappij „Ruilverkaveling", waarbij ook het bestuur vertegenwoordigd was. Laat ons hopen, dat de groote belangstelling onzer Vereeniging in het streven dier Hoofdafdeeling tevens blijken moge uit de toetreding van een groot aantal leden tot „Ruilverkaveling" ook uit onze kringen. Al neemt K. en L. dan niet de leiding van de actie voor de tot standkoming der ruilverkavelingswet, dan kan zij toch langs dien weg nog grooten invloed ten goede uitoefenen. Als een ander verblijdend verschijnsel op dit gebied mag ge noemd worden de benoeming van onzen oud-redacteur, den heer H. F. van Riel, lector aan de Landbouwhoogeschool tot lid eener door den Minister van Landbouw ingestelde commissie van advies inzake de ruilverkavelingswet. Aan de Ingenieurs-Verificateur, de Broederschap van Notarissen en aan andere autoriteiten en vereenigingen werd door den Minister van Financiën om advies toegezonden het door den heer J. F. A. van Riessen, landmeter van het Kadaster te Arnhem, samen gestelde overzicht van de technische en administratieve werkzaam heden, waartoe de proefhermeting van Dieren aanleiding gaf. Ook het bestuur ontving de vereerende uitnoodiging haar gevoelen omtrent de uitvoering en bijhouding dier hermeting ter kennis van den Minister te brengen, wat wij in overeenstemming met de leden hopen te kunnen doen aan de hand van de beraad slagingen op de a.s. Algemeene Vergadering, waar de heer J. M. H. Heines, landmeter van het Kadaster te 's-Hertogenbosch, het onderwerp wil inleiden. De Commissie tot reorganisatie van den Kadastralen dienst, ingesteld bij Ministerieel Besluit van den 19 Augustus 1918 No. 142, Hyp. en Kad. zond als resultaat van haren arbeid het tweede gedeelte van haar verslag in. i5i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 151