Naar verluidt, zal eerlang het derde gedeelte, dat ingrijpende voorstellen betreffende den kadastralen dienst zal bevatten, ver schijnen. Ook ditmaal kan met voldoening worden gewezen op het feit dat een kadasterambtenaar tot hypotheekbewaarder werd benoemd. De pas opgerichte Bond van Hooger Technisch Personeel bij het Kadaster in Nederlandsch Indië, dien we als zustervereeniging hartelijk welkom heeten, zal wel voorzien in de behoefte aan vereenigingsleven van onze Indische vakgenooten, maar zal onge twijfeld den onmiddelijken band tusschen hen en K. en L. ver zwakken. Moeten we dit laatste betreuren, aan den anderen kant hopen we in den Indischen Bond een jeugdig strijdmakker te hebben gevonden, met wien we schouder aan schouder voor het bereiken van onze gemeenschappelijke idealen zullen strijden. Rest ons nog de vermelding, dat de nieuwe ranglijst, tot welker uitgave de vorige Algemeene Vergadering opdracht gaf, gereed is gekomen. Een woord van hartelijken dank past hier aan den samensteller, den heer J, C. Hoogenboom, landmeter van het kadaster te Dordrecht, die zijn moeizamen arbeid op nauwgezette en praktische wijze heeft verricht. De Secretaris, Leiden, Augustus 1920. Twfma. VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. De Algemeene Vergadering zal plaats hebben op Maandag den 6 September 1920, te 10 uur v.m. in het Café „De Kroon", Spui, 's-Gravenhage. De nieuwe ranglijst is, overeenkomstig destijds ontvangen op gaven, via de correspondenten aan de leden verzonden. Bij den secr.-penningm. zijn ranglijsten verkrijgbaar a 1.25 per exemplaar (postrekening 24291). Voor zooveel noodig wordt correspondenten beleefd verzocht de contributie over 1920 12.50 per gewoon, en/ 6.per buiten gewoon lid) eventueel verminderd met afdeelingsbijdrage over te maken (postrekening 24291). 152

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 152