maals den wensch uitspreekt, dat bij vrijwillige ruilverkavelingen kosteloos landmeetkundige hulp worde verleend en nadat de heer J. F. A. van Riessen als zijn meening te kennen heeft gegeven, dat de heer Kreeftenberg de bezwaren tegen het streven der Hoofdafdeeling «Ruilverkaveling» wel wat breed heeft uitgemeten, wordt het jaarverslag ongewijzigd vastgesteld. Punt d. Bij enkele candidaatstelling wordt de heer T. A. Polêe herkozen tot Redacteur van het rijdschrift. Onder in stemming der vergadering verklaart de heer Polee zich bereid de redactie andermaal op zich te nemen. De heer Kreeftenberg vraagt hoe het bestuur gehandeld heeft ten aanzien van het op de vorige jaarvergadering aange nomen bestuursvoorstel tot het instellen van een commissie, die de mogelijkheid van reorganisatie van het lijdschrift zal onder zoeken. De heer Polêe antwoordt hierop, dat die commissie wel diligent is, al heeft ze nog niets van zich doen hooren. Door drukke werkzaamheden was de secretaris der commissie, de heer Soer, verhinderd de hem door spr. toegezonden stukken, betrekking hebbende op deze aangelegenheid totnogtoe te behandelen, waar aan trouwens ook de omstandigheden, waaronder het drukkers- bedrijf thans verkeert, niet vreemd zijn. De heer Iwema doet op een desbetreffende vraag van den heer Kreeftenberg mededeeling van de samenstelling der com missie, waarvan de heeren Polêe (voorz.), Soer (seer.), P. J. F. Kater, J. F. A. van Riessen en Smit deel uitmaken. Punt e. De Voorzitter doet voorlezing van een bij het bestuür ingekomen schrijven van den heer Boer, waarin deze het betreurt door de slotvergadering der Reorganisatiecommissie ver hinderd te zijn de vergadering bij te wonen en te kennen geeft, dat zich omtrent de hermeting van Dieren een legende begint te verspreiden gevoed door schrijvers, die verzuimden te onder zoeken of hunne voorstelling wel strookt met de feiten welke slechts belemmerend kan werken op de eindelijk begonnen evolutie van het kadaster. Daarna is aan de orde het onderwerp: Beschouwingen naar aan leiding van het rapport Diereningeleid door den heer Heines. 163

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 163