179 Het bestuur vraagt machtiging van de algemeene vergadering, dit onderwerp in overeenstemming met bovenstaande stellingen met de autoriteiten te bespreken. Namens de afdeeling Arnhem stelt de heer J. F. A. van Riessen voor de beslissing over het bestuursvoorstel aan den Afdeelingsraad over te laten, die heden wel definitief in het leven zal worden geroepen. De heer Smit acht het nu de juiste tijd om te wijzen op de leemten ln de uitvoering der Woningwet, omdat zeer binnenkort de wijziging dier wet te verwachten is. Het gaat hier slechts om het nemen van een principieele beslissing, waarvan de finesses besproken kunnen worden bij de behandeling door K. en L. van het eindrapport der Reorganisatiecommissie. Nadat de heer J. F. A. van Riessen zijn voorstel heeft inge trokken wordt het voorstel van het bestuur met algemeene stem men aangenomen. Punt g. Verkiezing van een bestuurslid. Door de afdeelingen Breda en Friesland werd het aftredende bestuurslid, de heer Smit, candidaat gesteld. Daar de groslijst niet met de namen van andere candidaten wordt aangevuld is de heer Smit, die zijn herbenoeming verklaart te aanvaarden, bij enkele candidaatstelling herkozen. Punt h. Bepaling van de plaats van bijeenkomst in 1921. De afdeeling Friesland stelt de volgende motie voor: «De vergadering acht het wenschelijk, dat ééndaagsche Alge meene Vergaderingen bij voorkeur te Utrecht worden gehouden.» Toelichting. Vele leden zijn liefst op één dag uit en thuis. Daarvoor is Utrecht de aangewezen plaats. De Voorzitter zegt dat het bestuur de motie in strijd acht met art. 16 van het Huishoudelijk Reglement. Ongeacht den uitslag van de stemming over de motie blijft aan de Algemeene Vergadering telken jare de keuze van de plaats der volgende jaarvergadering. De heer Jonas verdedigt namens de afd. Friesland de motie: als zij aangenomen wordt kan niet alleen deze vergadering maar ook een volgende rekening houden met de wenschelijkheid om de leden op afgelegen standplaatsen in de gelegenheid te stellen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 179