ééndaagsche algemeene vergaderingen te bezoeken, zoodat zij op een dag uit en thuis kunnen zijn. Nadat de heeren J. F. A. van Riessen en Dogterom hun motieven vóór de motie hebben ontvouwd en de heeren Iwema en Vos hun afwijzende houding hebben uiteengezet wordt een voorstel van den heer Houben aangenomen om twee* plaatsen aan te wijzen, de eene voor het geval er een ééndaagsche en de andere voor het geval er een tweedaagsche jaarvergadering in 1921 zal worden gehouden. Met groote meerderheid Wordt voor het eerste geval Utrecht aangewezen, terwijl uit de volgende stemming blijkt, dat de alge meene vergadering in 1921, zoo ze langer dan één dag zal duren, te Amsterdam zal gehouden worden. Bij de rondvraag deelt de heer J. F. A. van Riessen mede, dat te Arnhem de eerste van Rijkswege aangeschafte moderne rekenmachine, een «Trinks Triplex Brunsviga», bij het kadaster in gebruik is genomen. Ze voldoet uitstekend. In Wageningen is sedert een jaar een begin gemaakt met den bouw van de nieuwe Landbouwhoogeschool. Voor de verschil lende faculteiten zijn plannen ingezonden en er is allerwege een streven om het eerste aan de beurt te zijn bij dien bouw. Ook voor Geodesie is er een mooi ontwerp. De tegenwoordige huis vesting in de Valk, die een tijdelijk karakter draagt, is vrij poover; men vergelijke ze eens met het Delftsche geodesiegebouw. Spr. vraagt of het bestuur bereid is om te trachten in dezen invloed ten goede uit te oefenen, opdat de stichting van het voor Wa geningen ontworpen Geodesiegebouw zoo mogelijk worde be spoedigd. De Voorzitter zegt toe, dat het bestuur zich ten aanzien van deze kwestie met het college van bestuur van den Landmeters cursus zal verstaan, waarop de vergadering wordt gesloten. De Secretaris, Leiden, 19 September 1920. Iwema. i8o

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 180