190 ook geen hoekmetingen in dat gedeelte van ons land te verrichten en werden aan de beide daartoe beschikbare ploegen andere werkzaamheden opgedragen. Op 6 Mei maakten de ingenienrs Bijl en De Hulster een aanvang met de terreinwerkzaamheden door eene verkenning voor de aansluiting van de hoekpuntpalen van de Rivierkaart langs de Noord aan de Rijksdrie hoeksmeting zij keerden op 8 Mei naar Delft terug. Daar hier bleek, dat de verkenning niet nauwkeurig genoeg geschied was om te kunnen uitmaken, op welke wijze de metingen eventueel zouden moeten geschieden, vertrokken beide genoemde ingenieurs op 13 Mei wederom naar het terrein en keerden 25 Mei opnieuw terug. Uit de laatste verkenning bleek, dat de ligging van de hoekpuntpalen aan de Noord zoodanig was, dat door eenvoudige metingen op die punten de plaatsbepaling ervan vrij bezwaar lijk zou zijn. De ingenieur-verificateur van het kadaster, de heer Hogenhuis, deelde mede, dat ook door hem was geconstateerd, dat voor de door zijn dienst uit te voeren opmetingen langs de Noord, van het overwegend aantal der hoekpuntpalen geen gebruik gemaakt kon worden om langs dien weg aansluiting van de kadastrale metingen aan de Rijksdriehoeksmeting te verkrijgen. De door de Commissie begonnen werkzaamheden langs de Noord werden dus niet voorgezet. De eerste ploeg onder leiding van den ingenieur Bijl was daarna werk zaam met het verkennen en uitvoeren van hoek-metingen ter verbinding van hoekpuntpalen langs de Waal en in den omtrek van Tiel aan de Rijksdriehoeksmeting. De uitgevoerde metingen hebben geen bevredigend resultaat opgeleverd. De tweede ploeg onder leiding van den ingenieur de Hulster vertrok op 3 r Mei teneinde de in de laatste jaren veranderde of op nieuw ge bouwde torens op de Zuid-Hollandsche eilanden en in Zeeland te verkennen en zoo mogelijk hunne plaatsen te bepalen. Deze ploeg keerde 5 October te Delft terug. Als nieuwe punten werden bepaald Bergen op Zoom V. Ter Neuzen V. VI. Nieuwdorp II. Noord Schouwen III. Borsselen II. Goes IV. Halsteren II. Hellevoetsluis IV. Hoogerheide II. Huybergen III, Kauter II. Krabbendijke II. Westhoofd. Zaamslag II. Ossenisse II. Oudelande II. Vrederust. IV.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 190