igi Hiertoe werden richtingsmetingen uitgevoerd op de stations: Bergen op Zoom V. Middelburg I. Ter Neuzen I. Springer. Vlissingen I. Vrederust Waarde W esterschouwen. Westhoofd. Zaamslag I. Zierikzee I. VI. Ellewoutsdijk I. Groenendijk (Z.). Halsteren II. Hellevoetsluis IV. Hoogerheide II. Huybergen III. Ierseke I. Kauter II. Kloetinge. Centreeringsmetingen vonden plaats op de stations Ellewoutsdijk I. Groenendijk (Z.) Middelburg I. Ter Neuzen I. Vlissingen I. Waarde. Westerschouwen. Zaamslag I. en daarenboven nog op de ig nieuw bepaalde punten bovengenoemd. Behalve voor de metingen, aldaar verricht, was de centreering van Vlissingen I noodig, omdat in ign de toren was afgebrand en sindsdien opnieuw was opgebouwd. Van vastlegging Ikon worden aangenomen, dat dit punt niet van plaats veranderd was. De berekeningen van de secundaire driehoeksmeting werden door de diverse ingenieurs voortgezet en coördinaten berekend in stereografische projectie. Ziekte van het daarmee belaste personeel was oorzaak, dat deze berekeningen niet den gewenschten voortgang hadden. Uitkomsten der driehoekmeting werden in rgi8 beschikbaar gesteld als volgt Coördinaten van punten in en in den omtrek van de gemeente Apeldoorn ten behoeve van die gemeente en van het kadaster; van punten in den omtrek van Schiedam, van punten in de provincie Utrecht, van punten in den omtrek van Venray, van punten in Noord-Holland ten behoeve van het kadaster; van punten langs de Noord ten behoeve van den Rijkswaterstaat; van punten langs de Donge en in den omtrek van Arnhem ten behoeve van de Nederlandsche Heidemaatschappij; van punten in den omtrek van Hoek van Holland ten behoeve van de genie en van punten in den omtrek van Kootwijk ten behoeve van den dienst der telegrafie. Aan sommige aanvragen, naar coördinaten van punten, welke in het najaar van igi8 inkwamen kon niet worden voldaan, wegens tekort aan personeel om het rekenwerk te doen uitvoeren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 191