INHOUD VAN JAARGANG XXXVI. Bladz. Een Gouden Jubileum (Weekblad voor Privaatrecht, Notarisambt en Registratie) 18701920, doorT. Polêe-r3 Rede uitgesproken door Prof. J. W. Dieperink c.i. bij de opening der lessen aan den landmeterscursus verbonden aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen op den 8en October 191910 De Ruilverkaveling in Frankrijk. Rede uitgesproken den 8en October jgig door Lector H. F. van Riel ter opening zijner lessen aan den landmeterscursus verbonden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen15 Het Torrens-stelsel in Suriname. Openbare voordracht gehouden bij de aanvaarding van zijn ambt als Lector in het Burgerlijk- en Administratief Recht aan den landmeterscursus der Landbouw hoogeschool te Wageningen op Woensdag 8 October 1919 door A. van der Deure, jur. cand24 De kadastraal-technische dienst, door J. M. H. 'Heines38 Het verzekeren van vaste punten, door G. Oldenziel54 Vaste punten voor het Kadaster, door F. H. v. d. Linden van Sprankhuizen58 Een korte aanteekening over het probleem van Snellius, door P. Rietsema67 Uit de practijk, door S. de Grebber69 Ruilverkaveling, door T. Polêe71 Fout in de Log. tafels met 7 decimalen van Schrön, door T. Polêe. 77 Boekbespreking. (Kalender für Landmessungswesen und Kulturtech- nik, door T. Polêe78 Ingekomen Boekwerken79» H®» 195 Adjunct-landmeters voor het Kadaster in Ned.-Indië80 Bond van hooger technisch personeel bij het Kadaster in Ned.-Indië, door T. Polêe81 In Memoriam (A. P. L. Spuybroek)81 Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde 82, 152, 197 Berichten82, 153, 197 Registreer-Theodoliet, waarbij de noniën van den verticalen- en van den horizontalen rand in één vlak liggen, zoodat hunne standen gelijktijdig op één filmbeeld, elke halve secunde, electrisch-photo- graphisch kunnen worden geregistreerd, door T. Polêe 85 Het vervaardigen van kopie-veldwerk door middel van het door druk systeem, door J. H. de Wal9°

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 200