doch willen thans hier reeds bijvoegen, dat na de vergadering ook de overige Landmeters van het Kadaster te Arnhem, die nog geen lid waren der Ned. Heidemaatschappij, op enkele uitzonde ringen na, als zoodanig zijn toegetreden, terwijl wij verder aan alle collega's elders, die nog geen lid zijn, in overweging zouden willen geven, zoo spoedig mogelijk thans lid te worden van de Ned. Heidemaatschappij en van de Hoofdafdeeling «Ruilverka veling». J) Dat het hier gaat om iets, waarbij het Kadaster ten nauwste is betrokken, behoeft geen nader betoog en ten zeerste is het dus gewenscht, dat op elke Vergadering, welke de nieuwe «Hoofd afdeeling Ruilverkaveling» in de naaste toekomst zal beleggen, de ambtenaren van het Kadaster naar behooren zijn vertegen woordigd. De nieuwe Vereeniging heeft de steun en de voor lichting dezer ambtenaren noodig, daar bij elke Ruilverkaveling het Kadaster eene belangrijke rol heeft te vervullen. Ambtenaren van het Kadaster, sluit U dus, zoo moge lijk allen zonder verwijl aan bij de nieuwe Vereeniging! Meer dan ooit te voren eischen thans de oeconomische ver houdingen, dat aan de misstanden, die aan de verhooging van het voortbrengend vermogen van onzen veelal zoo rijken bodem in den weg staan, een einde worde gemaakt; zal daarbij echter steeds naar behooren rekening kunnen worden gehouden met de belangen en het bestaansrecht van het klein-grondbezit, dan is voor alles eene -wettelijke regeling dezer materie nood zakelijk. Blijkens haar programma wijdt ook de nieuwe «Hoofdafdeeling Ruilverkaveling» hieraan in de eerste plaats haar aandachtmoge haar streven spoedig met succes worden bekroond! T. Polêe. De jaarlijksche contributie als lid der nieuwe Vereeniging «Hoofdafdeeling Ruilverkaveling» bedraagt minstens f 2.50 voor de gewone leden; is men ook lid van de Ned. Heide-Maatschappij waarvoor de jaarlijksche contributie minstens f 2. bedraagt dan betaalt men slechts f 1.minstens per jaar als lid der «Hoofd afdeeling Ruilverkaveling».

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 76