78 Ieder die een «Schrön» bezit, vergelijke zijn exemplaar; mocht de gesignaleerde fout ook nog in andere uitgaven worden ge constateerd, dan houden wij ons voor mededeeling daarvan ten zeerste aanbevolen, T. Polêe. BOEKBESPREKING. Kalender für Landmessungswesen und Kulturtechnik, 43. Jahrgang für 1920. Band I, II und III. StuttgartVerlag von Konrad Wittwer. Deze in technische kringen zoo goed bekende Kalender van W. Jordan, voortgezet door W. von Schlebach, thans uitge geven door Prof. Curtius Müller te Bonn, met medewerking van een breeden stoet van mannen, bekend op het gebied van wetenschap en techniek, is evenals ten vorigen jare weder in 2 afzonderlijke deeltjes verkrijgbaar. Band I en II zijn samengevoegd tot een handigen zakkalender, terwijl Band III een practisch zakboekje vormt van hetzelfde formaat. De prijs van Band I en II is 6 Mark, van Band III eveneens, beide echter met 20 «leuerungszuschlag». Voor ons Nederlanders bedraagt de prijs van het geheele werk slechts ƒ3.45. Aan Band II ontbreekt tengevolge van technische moeielijk- heden voorloopig nog Afd. D Personen verzeichnis»)het ont brekende wordt later echt# kosteloos bijgeleverd. De rubriek A van Band II: «Neues auf dem Gebiete des Landmessungswesens und seinen Grenzgebieten» is door Prof. Curtius Müller voor het tijdvak loopende van 15 Sept. 1918 tot 15 Sept 1919 voorzooverre de nog heerschende be lemmeringen in het internationale verkeer dat gedoogdenweder op de hoogte van den tijd gebracht. Voor de indeeling en den omvang van den rijken inhoud van dezen kalender raadplege men onze uitvoerige bespreking daarvan op blz. 103 en 105 van den vorigen jaargang van ons tijdschrift. Trots de moeielijke tijdsomstandigheden is ook de uiterlijke verzorging van het werkje uitstekend en spoedig zal zich dus ook deze 43e Jaargang, waarvan Band III (Taschenbuch) onveran derd is gebleven, wel in veler handen bevinden. T. Polêe.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 78