84 De Teekenaar van het Kadaster, J. Wenning IJzn, te's-Gra- venhage, wien met ingang van i Januari 1920 eervol ontslag was verleend, is aldaar den 15 October 1019 overleden. In de Commissie tot het afnemen van het examen voor teekenaar van het Kadaster in 1920 zijn benoemd: M. de Vos, als lid en voorzitter, later tengevolge van ongesteldheid vervangen door J. W. den Hartogh, Ingenieur-verificateur van het Kadaster te Amsterdam; Th. L. Kwisthout, Landmeter van het Kadaster, C. Berkouwer, hoofd van de Groen v. Prinstererschool te's-Gra- venhage en P. Peterse, teekenaar van het Kadaster te Rotterdam, tevens secretaris. Aangeboden: een nieuwe 10 en 20 M. meetveer; te bevragen bij den landmeter W. Visser te Goes, Westwal 205®. Tengevolge van de onveiligheid ter zee gedurende de laatste oorlogsjaren zijn vele voor Indië bestemde exemplaren van ons tijdschrift verloren gegaan. Onze oplaag van de Jaargangen 1917 en 1918 is uitgeput. Mochten door sterfgeval of op andere wijze exemplaren van deze jaargangen vrij komen, dan houdt de redactie zich voor toezending daarvan aanbevolen; ze zullen dan later naar Indië worden doorgezonden. Een onzer leden aldaar, die zeer veel belang in ons tijdschrift stelt, minst alleen nog afl. 1/3 van Jaarg. 1918; wie kan hem hieraan helpen? Passers en Trekpennen. Gedurende de laatste jaren kost het eenige moeite om de voor den kadastralen arbeid meest geschikte en meest gewenschte passers en trekpennen te verkrijgen. Er zijn thans eenige adsp.-landmeters, die zich totnogtoe niet in het bezit hebben kunnen stellen van de gewenschte instrumenten, o. a. is dit het geval bij de hermeting te Bilthoven. Collega's, die over een passer of trekpen mochten beschikken, welke wel gemist zou kunnen worden, worden daarom vriendelijk verzocht deze instrumenten ter overname aan te willen bieden aan coll. J. J. A. Heezemans te Zeist, Huydecoperweg n°. 1.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 84