9 en wijst zij ook het notariaat heen. Maar al dergelijke ontwik kelingen raken het ambt toch slechts aan den buitenkant. In de kern blijft het, wat het sinds eeuwen geweest is: een plecht anker der rechtszekerheid.» Gaarne zouden wij ook van de mooie verhandelingen, die ver der in dit «Herdenkingsnummer» volgen, een beknopt over zicht willen geven, doch plaatsgebrek noopt ons helaas daarvan voorloopig althans af te zienalleen de titels dezer bij dragen zullen wij hier nog laten volgen Het notariaat en het Romeinsche Recht, door Prof. Mr. J. C. van Oven. Het notariaat en het huwelijksvermogensrecht, door H. M. J. Janssen. De invloed van het notariaat op de zekerheid van den eigen dom, door Mr. Th. Borret. De invloed van het notariaat op het hypotheekwezen, door Mr. J. P. S. Gualthérie van Wezel. Het notariaat en de uiterste wilsbeschikkingen, door Prof. Mr. E. M. Meijers. De verklaring van erfrecht, door Mr. M. L. van Goudoever. De invloed van het notariaat op de boedelscheiding, door Mr. E. J. H. Jaspar. Het beding betrekkelijk art. 1303 B. W. in de notarieele akte van verkoop, door A. E. J. Bertling. De invloed van het notariaat op veilingsvoorwaarden, doorCh. Miseroy. De invloed van het notariaat op het Vennootschapsrecht door Mr. G. van Slooten Azn. De verhouding van het notariaat tot de rechterlijke macht, door Mr. C. O. Segers. Het notariaat en het belastingrecht, door Mr. N. C. M. A. van den Dries. Notariaat en Fiscaalrecht, door H. C. Snethlage. De invloed van het notariaat op de geldbelegging in groot boekinschrijvingen, door E. J. van Wisselingh. De invloed van het notariaat op plattelandsche verhoudingen, door R. C. A. van Cranenburgh. De invloed, welke van het practische notariaat uitgaat op de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1920 | | pagina 9