trie» der «Wetenschappelijke Commissie van Advies en Onderzoek» uitgenoodigd a. een onderzoek in te stellen naar de verschillende stelsels van photogrammetrie uit vliegtuigen b. deze te toetsen op den eisch van nauwkeurigheid en prac- tische bruikbaarheid c. daarover een rapport uit te brengen en d. van advies te dienen, welk stelsel in aanmerking zou kunnen komen om te worden toegepast bij den photo-technischen dienst van de Luchtvaartafdeeling en van den Marine luchtvaartdienst, en met welke toestellen die diensten daartoe souden behooren te worden uitgerust. Deze Sub-Commissie heeft daarbij samen te werken met de na gehouden overleg met de Ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, van Waterstaat, van Financiën, van Koloniën en van Marine a.i. door den Minister van Oorlog bij beschikking onder datum en nummer als boven ingestelde Commissie ad hoeaan wie opdracht is verstrekt de proefnemingen en demonstraties, welke de sub-Commissie voor photogrammetrie bovenbedoeld voor haar onderzoek behoeft, te regelen, daarop toezicht te houden en de gegevens te verzamelen. Tot leden dezer Covimissie zijn benoemd: 1. Prof. Dr. J. J. A. Muller te Zeist; 2. Prof. Dr. T. Zernike te Groningen 3. de Gep. Luitenant-kolonel der Genie H Walaardt Sacré te 's-Gravenhage 4. Prof. L. E. J. Brouwer te Laren (N.H.); 5. de Directeur der Topographische Inrichting, J. J. C. v. Dijk; 6. de Directeur van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, Dr. E. B. Wolff; 7. de Kapitein ter Zee titulair J. L. H. Luijmes, Chef der Afdeeling Hydrographie van het Departement van Marine 8. de Chef van de photografieafdeeling van den Marine luchtvaartdienst, Officier-vlieger 2e klasse C. P. Auwerda; 9. de Majoor der Artillerie van het Ned. Indische leger A. F. A. Hoog, gedetacheerd bij het Departement van Koloniën 10. de Chef van den photo-technischen dienst bij de Lucht vaartafdeeling, Eerste Luitenant J. H. Sar; 96

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 102