lijkt door een 21 tal figuren; het tweede deel zal vermoedelijk binnen niet al te langen tijd verschijnen. Het boek werd geschreven voor studenten in de Wis- en Natuurkunde aan onze Universiteiten, voor studenten aan de Techn. Hoogeschool te Delft, voor studeerenden voor de acte Wiskunde KI en KV en verder voor ieder, die in de Hoogere Algebra belang stelt of deze voor zijne studie noodig heeft. Gestreefd werd naar eene strenge behandeling. «Bij eerste kennismaking zal een lezer, die nog niet voldoende aan strenge beschouwingen gewend is, deze moeilijk vinden en den indruk kunnen krijgen, dat met veel omslag dingen bewezen worden, die hem als vanzelf sprekend toeschijnen. Wat dit laatste betreft, vergist hij zich echter. De moderne ontwikkeling der wiskunde heeft geleerd hoe gemakkelijk de intuïtie, die iets als vanzelf sprekend doet gevoelen, ons op een dwaalspoor kan leiden, waarvoor bijv. kan gewezen worden op het feit, dat een continue functie geen differentiaalquotiënt (zie Toep. 602, blz. 409) behoeft te bezitten, hetgeen meetkundig zoo kan worden uitgedrukt, dat er vloeiend verloopende kromme lijnen denkbaar zijn, waar nergens een raaklijn kan worden aangebracht.» T. Polêe. BOEKBESPREKING. Kalender für Landmessungswesen und Kulturtechnik, 44. Jahrgang für 1921, Band I, II und III. StuttgartVerlag von Konrad Wittwer. Deze alom zoo gunstig bekende Kalender van Jordan, voort gezet door vom Schlebach, thans uitgegeven door Prof. Curtius Müller te Bonn, met medewerking van een breeden staf van vakgeleerden, is weder in 2 afzonderlijke deeltjes verkrijgbaar. De prijs van Band I en II, samengevoegd tot een handigen zak- kalender in een linnen bandje, bedraagt 15 Mark, terwijl Band III het bekende practische zakboekje vormt, dat slechts 6 Mark kost. In band III is de afdeeling: «Neues auf dem Gebiete des Landmessungswesens und seinen Grenzgebieten» weder met veel zorg voor het tijdvak loopende van medio September 124 Uit de inleiding.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 130