'25 1919 tot het midden van Herfstmaand 1920 door Prof. Curtius Mtiller op de hoogte van den tijd gebracht, zoodat een mooi overzicht wordt verkregen van den stand der wetenschap op geodetisch- en aanverwant gebied.. Ook deze jaargang kan dus weder voor velen een betrouw bare gids zijn. x PöLÊE. RUILVERKAVELING. De eerste Algemeene Vergadering der Hoofdafdeeling «Ruil verkaveling» der Nederlandsche Heidemaatschappij zal ingevolge Art. 12 der Statuten worden gehouden op Vrijdag den 19 Augustus a. s., des namiddags om 3 uur in het gebouw der Ned. Heide maatschappij te Arnhem. Blijkens het jaarverslag, bedroeg het aantal leden bij de oprichting 30, in den loop van het jaar 1920 traden nog een 29 tal leden toe, zoodat op 31 Dec. 1920 deze Hoofdafdeeling 59 leden telde. Dit ledental is veel te klein voor eene organisatie, die zoo ont- zaggelijk veel kan doen ter bevordering van het productiever mogen van onzen bodem. Ruilverkaveling, Ontwatering, Drooglegging en Inpoldering eischen thans meer dan ooit onze volle aandacht en energieke behartiging. Zoo vaak is dit reeds gezegd, zoo velen zijn er van overtuigd, onbedriegelijke teekenen des tijds manen, dat er is periculum in moraen toch de Hoofdafdeeling «Ruilverkaveling» kan nog niet bogen op de medewerking, die zij bij haar ernstig streven mocht ver wachten. Wel is waar is weder een wetsontwerp op de Ruil verkaveling in wording en zal dit naar we willen hopen binnen niet al te langen tijd de Volksvertegenwoordiging kunnen bereiken, doch noodig boven alles is de eensgezinde wil der belanghebbenden om ten opzichte van Ontwatering en Ruilver kaveling zoo spoedig mogelijk tot betere toestanden te geraken. Welaan dan eigenaren en gebruikers van onzen bodem, die zoo vaak bij rationeele omlegging en ontwatering in rijke oogsten de aan hem besteede zorgen en kosten meervoudig kan vergelden, slaat de handen aan den ploeg, treedt toe als lid der Hoofd afdeeling «Ruilverkaveling», steunt en schraagt haar streven, tot heil van U en van de gemeenschap! Ook gij ambtenaren van het Kadaster treedt toe tot deze Hoofdafdeeling, zij heeft de hulp en de adviezen vap het kadaster

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 131