van noode; van het begin tot het einde wortelt elke ruilverkave ling in het kadaster, zonder het kadaster kan geene ruilverkave ling van eenige heteekenis tot stand komen, geeft dus uwen steun en uwe voorlichting, schraagt het streven der Heidemaatschappij! De artikelen over de «Seculaire hoogteveranderingen van onzen bodem ten opzichte van den zeestand» voorkomende in afl. i en 3 van den loopenden jaargang van ons tijdschrift wijzen op de dreigende gevaren ten opzichte van de ontwatering van onzen bodem, meer nog zal het hachelijke van den toestand voor som mige deelen van ons land blijken uit het vervolg dezer artikelen, waarin de «peilschaalwaarnemingen» zullen worden behandeld; ontwatering en ruilverkaveling - vaak hand aan hand gaande behooren dus tot de problemen, waarvan de oplossing urgent is. Leest het verslag der vergadering van de Hoofdafdeeling «Ruilverkaveling» van 17 Maart 1920, voorkomende in afl. 4 van jaarg. 1920 van het Tijdschrift der Ned. Heidemaatschappij, waaruit de geneigdheid der vergadering tot overleg en samen werking spreekt. De destijds voorgestelde moties: tDe vergadering draagt aan het bestuur op zich in verbinding te stellen met de Vcreeniging voor Kadaster en Landmeetkunde ten einde het voorloopige bestuur zoo spoedig mogelijk aan te vullen met een lid, gekozen uit een voordraeht, opgemaakt door het bestuur der Vercenigmg voor Kadaster en Landmeetkunde en <i.De vergadering, gehoord de discussie over art. 20, acht het wenschelyk, dat het bestuur zoo spoedig mogelijk aangevuld wordt met een lid van de Vereenigmg voor Kadaster en Landmeet kunde werden om tactische redenen door de voorstellers ingetrokken, nadat de Voorzitter had verzocht: vertrouwen te stellen in de vergadering, die voldoende blijk heeft gegeven van haar goeden wil en geneigdheid tot overleg Treedt dus toe in grooten getale tot deze Hoofdafdeeling, komt ter vergadering van 19 Aug. a.s., waar o.a. aan de orde is «Uit breiding van het bestuur» en «Wijziging der Statuten», steunt het streven der Heidemaatschappij, helpt allen mede bij de oplossing van een der gewichtigste oeconomische problemen»! T. POLÊE, I2Ó

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 132