136 Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over 1908 aan den Staat geschonken biblio theek onderging, evenals in vorige jaren, uitbreiding, doordat ons medelid Heuvelink de door hem vanwege de internationale vereeniging voor aardmeting ontvangen publicatiën er aan toevoegde. Ook werden enkele boekwerken ten geschenke ontvangen. Betrekkingen met de buitenlandsche leden der internationale vereeniging voor aardmeting. De internationale betrekkingen bleven beperkt tot die met de weinige in den oorlog neutraal gebleven landen, door wier samenwerking de waar nemingen en berekeningen ter bepaling van de veranderlijkheid der pools hoogte tijdens den oorlog werden voortgezet. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1919: de primaire driehoeksmeting: de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige plaatsbepaling; de slingerwaarnemingen. Driehoeksmeting. Personeel. Bij den aanvang van 1919 bestond het personeel voor de driehoeks meting uit de volgende personen: de ingenieurs N. Wildeboer c. i.J. Canters c. i.Cd H. Bijl c. i. J. B. de Hulster c. i.; de rekenaars H. Vuurman en Mej. R. E. Bongers. Van I Juni tot I September was als assistent-ingenieur in dienst P. J. Berrevoets, student aan de Technische Hoogeschool. Wegens ziekte was de ingenieur Bijl van 1 Juni af buiten dienst. Pr irnaire driehoeksmeting. De verzamelstaten van uitkomsten der primaire driehoeksmeting, gevende de geografische en de rechthoekige coördinaten der driehoekspunten, be nevens de onderlinge richtingen en logarithmen der onderlinge afstanden, uitgedrukt in internationale meters werden opgemaakt en afgedrukt. Secundaire driehoeksmeting. In 1919 werden slechts door één ploeg terreinwerkzaamheden verricht. Deze ploeg, onder leiding van den ingenieur de Hulster, vertrok 2 Juni uit Delft en keerde 27 September te Delft terug. Van 2 Juni tot r Sep tember was hierbij werkzaam de assistent-ingenieur Berrevoets. Nadat

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 144