d. d. ij. Dwingeloo 8 Echten Giethoorn 16 3 Havelte 5 Kuinre Oldeboorn 137 eenige dagen waren besteed om de noodige terreinkennis op te doen, werden richtingsmetingen verricht op de stations Bedum I, Eenrum, Hom- huizen, Vierhuizen (Gr.), Oldehove, Burum en Zuidhorn I, Centreerings- metingen werden eveneens verricht op deze stations en daarenboven op de stations Zeerijp, Noordpolder en Midwolde. De berekeningen van de secundaire driehoeksmeting werden door de diverse ingenieurs voortgezet en coördinaten berekend in stereografische projectie. Voor de groep Zeeland zijn thans deze coördinaten voor alle opgenomen punten bekend en werden van deze punten ook berekend geographische coördinaten. Uitkomsten der driehoeksmeting werden in 1919 beschikbaar gesteld als volgt Van punten nabij de gemeente Apeldoorn; van punten in den omtrek van Boekelo; van punten in den omtrek van Eindhoven ten behoeve van het kadaster; van punten langs de beneden-rivieren ten behoeve van den Rijkswaterstaat en van de Domeinen. Op verzoek van den directeur der Militaire Verkenningen werden van de driehoekspunten in het Zuidoostelijk deel der provincie Friesland, voor zoover deze punten reeds in de Rijksdriehoeksmeting zijn opgenomen, coördinaten berekend in het stelsel van de Topographische kaart (Pro jectie van Bonne). Deze coördinaten werden niet verder nauwkeurig dan tot in meters verlangdbij de berekening ervan kon dus zonder bezwaar gebruik worden gemaakt van de gemeten maar nog niet vereffende richtingen der Rijks driehoeksmeting. Bij de berekening werd aangenomen, dat de 9 punten van het hoofdnet der Rijksdriehoeksmeting: Harlingen, Leeuwarden, Drachten, Sneek, Oldeholtpade, Lemmer, Blokzijl, Meppel en Beilen iden tiek zijn met de gelijknamige punten van Krayenhoff. In het bewerkte terrein komen eenige secundaire punten voor, waarvan coördinaten vermeld worden in de „Meetkunstige Beschrijving van het Koningrijk der Nederlanden". Met x en ij als positieve afstanden resp. tot den hoofdmeridiaan en tot de perpendiculair, worden voor deze punten de verschillen in meters en in den zin Rijksdriehoeksmeting minus Meetkunstige Beschrijving gevonden als volgt X. 2 1 1 2 1 1 10 1

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 145