Art. p. (O De gronden, behoorende tot het Staatsdomein, voor uitgifte in Erfpacht vatbaar en geschikt, worden van Gouvernementswege opgemeten, beschreven en in kaart gebracht. (2) Van het in kaart gebrachte wordt jaarlijks een gedeelte, daartoe geschikt bevonden, bij perceelen van omstreeks vijf hon derd bouws, in erfpacht voor vijf en zeventig jaren aangeboden. De Gouverneur-Generaal kan in bijzondere gevallen eene andere grootte der perceelen bepalen. (3) In Erfpacht wordt niet begrepen: 1gronden, waarop anderen recht hebben, indien zij ongenegen zijn zich van hun recht te ontdoen; b. gronden naar- de inzettingen van de Inlanders als gewijde beschouwd; c. gronden voor openbare markten afgezonderd of voor den openbaren dienst bestemd; enz. enz. (4) Door de uitsluiting der onder a, b, en c genoemde gronden wordt de afstand in erfpacht der omliggende, daartoe geschikte niet belet, mits de erfpachter zich verbinde aan het gebruik der uitgesloten gronden geen hinder toe te brengen; (5) In de erfpacht is mede niet begrepen de delfstoffen be vattende ondergrond. De erfpachter is verplicht de ontginning van delfstoffen door of op concessie van het Gouvernement te gedoogen, volgens regelen, bij algemeene verordening te stellen. Art. ij. (1) De in erfpacht afgestane gronden, de daarop geplaatste gebouwen en opstallen en de voortbrengselen der gronden of de daarop gevestigde inrichtingen van nijverheid zijn onderworpen aan de bestaande of in te voeren aigemeene belastingen. (2) Verponding wordt niet geheven gedurende het jaar, waarin de gronden zijn afgestaan en de tien volgende jaren. Art. 17. (1) Overeenkomsten tot verhuur van gronden, krachtens het derde lid van art. 62 van het Reglement op het beleid der Re geering van Ned. Indië aangegaan, worden door den Gouverneur- Generaal op aanzoek des huurders vervangen door afstand in erfpacht volgens dit besluit, mits die vervanging voor den Lande voordeelig zij en- overigens geen algemeene belangen zich daar tegen verzetten. 143

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 151