146 INGEKOMEN BOEKWERKEN. a. Verslag van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing aangaande hare werkzaamheden over het jaar 1920. 's-Gravenhage 1921. b. Maandcijfers betreffende de Bevolking van Nederland. Uitgegeven door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Jaar 1920. 's-Gravenhage 1921. (De Maandcijfers en andere periodieke opgaven betreffende Nederland en de Koloniën, die sedert het jaar 1892 geregeld het licht zagen, zullen voortaan niet meer verschijnen, als gevolg van lezu in ig ings maatregelen, De publicatie, welke thans het licht ziet, is eene voortzetting van dat gedeelte van de vroegere Maandcijfers, dat de bevolkings statistiek betreft. Het meerendeel der andere gegevens is over gegaan naar het Maandschrift van het Bureau). c. Nieuw Tijdschrift voor Wiskunde, ge Jaargang 1921/22, N°. I en BA Groningen, P. Noordhof f. Prijs/6.00 per jaargang. In N°. I zijn opgenomen de «Aulavoordrachten» van Prof. Dr. Hk. de Vries: «Over enkele beginselen, die aan wis kundig onderzoek ten grondslag liggen». d. Landmeten en Waterpassen door H. J. van Leusen. (2e druk). Delft, J. Waltman Jr. 1921. (Gesehenk van den Schrijver.) Verder de gewone «Periodieken». RUILVERKAVELING. Op de eerste Algemeene Vergadering der Hoofdafdeeling «Ruilverkaveling» der Nederlandsche Heidemaatschappij, ge houden den 19 Augustus j 1. in het gebouw der Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem, werd het bestuur dezer Hoofd afdeeling uitgebreid met een tweetal leden, zoodat daarin thans ook zitting hebben een Landmeter van het Kadaster (Iwema) en een Controleur der Grondbelasting-, verder werden de statu ten dezer Hoofdafdeeling in dien zin gewijzigd, dat voortaan buitengewoon lid der Vereeniging kunnen zijn: «rechtspersoon lijkheid bezittende vereenigingen, welker doel is de bevordering

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 154