van algemeene landbouwbelangen en die werkzaam zijn, hetzij over eene geheele provincie of over een aanzienlijk gedeelte van een of meer provinciën, hetzij over het geheele land of een aan zienlijk gedeelte daarvan». De contributie dezer buitengewone leden bedraagt ten minste ƒ25.—. (De jaarlijksche contributie der gewone leden bedraagt ten minste f 2,50, voor de leden der Nederlandsche Heidemaatschappij bedraagt deze ten minste f 1. De bovenbedoelde statutenwijziging heeft ten doel de geweste lijke organisaties van landbouwers, voor wier gebied ruilverkaveling van belang is, in de gelegenheid te stellen medezeggenschap te krijgen in de zaken der Hoofdafdeeling. «Bij toetreding als buitengewoon lid van bedoelde organisaties zal meer geregeld voeling verkregen worden met de vertegen woordigers van hen, die met ruilverkaveling gebaat zouden zijn. Door de organen dier organisaties zal dan ook in ruimeren kring onder de aandacht van belanghebbenden kunnen worden gebracht hetgeen op het gebied der Hoofdafdeeling wordt nagestreefd en verricht. Den 7 October j.l. had te Arnhem eene vergadering plaats van leden der Nederlandsche Heidemaatschappij en der Hoofd afdeeling «Ruilverkaveling», waarin werd besloten tot oprich ting eener Afdeeling dezer Hoofdafdeeling voor «Arnhem en nabij gelegen gemeenten». De statuten dezer afdeeling werden vastgesteld en een bestuur van 3 leden gekozen, waaronder een landmeter van het kadaster (van Rfessen). Verschillende afdeelingen zijn reeds eerder opgericht in diverse deelen van ons land (Aalten, Amsterdam, den Haag, etc.) en naar de oprichting van verdere afdeelingen zal nu met vol harding moeten worden gestreefd; in het bestuur dezer afdeelingen zullen verder zooveel doenlijk de eigenaren en gebruikers van onzen bodem zelf zitting moeten nemen, terwijl ten behoeve hunner voorlichting zoo mogelijk een landmeter van het ka daster zich beschikbaar behoort te stellen als medebestuurslid. Alleen dan kan de propaganda in de gewenschte banen worden geleid, omdat de gebruikers van onzen bodem zelf het best hunne wenschen en belangen kunnen bepleiten, doch daarbij de voor- 147

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 155