154 De heer Polêe wenscht uitdrukkelijk te verklaren, dat hij niets terugneemt, noch van den voorgelezen zin, noch van het overige deel van zijn brief, die geheel gericht was op-niets anders be oogde dan, samenwerking. Het heeft de aandacht van den heer So er getrokken, dat het bestuur de candidatuur voor de hoofdafdeeling Ruilverkaveling geheel wenschte over te laten aan de afdeeling Arnhem. Voor zoodanige candidatuur dient het bestuur zelf verantwoordelijk te zijn en spreker keurt eene dergelijke handelwijze beslist af. Daar niemand meer het woord verlangt over punt c worden de discussies daarover voor gesloten verklaard en wordt, daar men zich hiermede algemeen kan vereenigen, punt f nu eerst aan de orde gesteld. De groslijst voor de verkiezing van een Voorzitter vermeldt de namen de Korver, Feteris, Houben, Oosterman. Uitgebracht worden 69 stemmen, waarvan 54 op den heer de Korver, terwijl de overige stemmen verdeeld zijn. De heer de Korver is dus met groote meerderheid verkozen, zijn bevestigend antwoord op de vraag van den Voorzitter of hij de benoeming aanneemt, wordt met applaus begroet. Voor de andere bestuyrsvacature luidt de groslijst Heines, Ho-ttben, J. F. A. van giessen, Klompe, Dogterom, Jon- gedijk. De heeren Heines, van Riessen en Houben ver zoeken niet in aanmerking te komen, daar zij eene eventueele benoeming niet zullen aannemen. Uitgebracht worden in volgorde der genoemde namen 13, 13, 25, 9, 5, 1 stemmen en 2 blanco. De nieuwe vrije stemming levert in dezelfde volgorde de getallen 16, 12, 29, 5, 2, 1, 2. Er moet dus herstemming zijn tusschen de heeren Heines en van Riessen. Deze laatste verklaart nogmaals uitdrukkelijk wegens bijna geregeld van Maandag tot Vrijdag van huis zijn, een be noeming niet te kunnen aannemen. Het resultaat der stemming is 36, 27 en 5 blanco; de heer Heines is dus gekozen, maar volhardt bij zijn reeds vermeld, goed overwogen, besluit en neemt de benoeming dus niet aan. Thans wordt een nieuwe groslijst opgemaakt; bij sluiting ver meldt ze de namen Houben, H. J. Pieters, Dogterom, Klompe, Soer, Bakker. Twee vrije stemmingen leveren als resultaat de getallen 18,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 162