i55 23, 4. 6, 2, 4, 4 blanco, 5 van onwaarde en\ 28, 31, 1, 2, 1, 1, 3 van onwaarde. Nu wordt eerst gepauzeerd, waarna herstemming plaats heeft tusschen de heeren Hou ben en Pieters; deze verkrijgen 34 en 18 stemmen, zoodat gekozen is de heer Houben. Deze, verwijzend naar de door hem reeds afgelegde verklaring, dat hij niet voor eene benoeming tot bestuurslid in aanmerking wenscht te komen, geeft te kennen, dat hij wel voor één jaar deze functie wil aanvaarden, ten einde verdere tijdroovende stem mingen te voorkomen en de vergadering in de gelegenheid te stellen, de agenda verder af te werken. De Voorzitter zegt, dat hiertegen geen bezwaar bestaat, daar de heer Houben, invallend voor den heer Iwema, toch het volgend jaar aan de beurt van aftreding is. Tijdens de stemopneming werd punt d aan de orde gesteld; de heer Polêe wordt bij enkele candidaatstelling herbenoemd als redacteur en verklaart zich onder luide instemming der vergade ring bereid, de redactie te blijven voeren. Thans gaat de vergadering over tot de behandeling van punt e III: grondbelasting. De heer Heines wenscht te weten, wat het Bestuur doen zal, nu in de Tweede Kamer het stelsel van eigen aangifte ver worpen is. De heer Smit kan hierop niet onmiddellijk antwoorden, daar het Bestuur zoo juist met twee nieuwe leden is aangevuld. Wel zou hij gaarne van de vergadering vernemen, hoe deze thans denkt over het beginsel van meting en schatting in ééne hand. De heer Boer gaat de geschiedenis van het aanhangig ontwerp- grondbelasting na. Oorspronkelijk door Minister Treub inge diend, bracht Minister de Vries er schijnbaar slechts eene kleine verandering in aan, terwijl in werkelijkheid het geheele ontwerp veranderde. In het ontwerp Treub bleven de controleurs der grondbelasting de produceerende ambtenaren; in het ontwerp de Vries is dit geheel anders door de bepaling, dat de schatting geschiedt door den controleur of den ambtenaar, die hem vervangt, waarvan de bedoeling is, dat geschat zal worden door kommiezen met zetters. En, nu de herzieningstermijn tot vijf jaar is terug gebracht, zullen er voortdurend een aanmerkelijk aantal ambte naren bij de schatting werkzaam zijn, zoodat er geen sprake

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 163