worden, zooals in het reorganisatie-rapport wel voorkomt, o. a. waar gesproken wordt over het meten van gebouwen door teekenaars. De heer de Korver bespreekt de meening van de reorgani satie-commissie over den bijhoudingsdienst. Hij kan geheel accoord gaan met de daarop in den onlangs gehouden afdeelingsraad uit geoefende critiek. Een eenigszins juiste grootte acht hij zeer gewenscht in het belang van het publiek, te meer, daar het hem bekend is, dat in sommige streeken, belanghebbenden na de toe passing der akte tot nadere verrekening van den koopprijs over gaan. Ook acht hij de mogelijkheid tot bepaling der juiste grootte in zeer veel gevallen aanwezig. «Van «consortenboeking» is geen sprake, wanneer de grootte bij benadering in de akte is opgegeven, en dit is bijna altijd het geval, wanneer belanghebbenden niet positief zeker zijn van de over te dragen grootte. In het algemeen komen hem de beschouwingen der commissie te dezer zake zeer overdreven en op menige plaats onjuist voor. De vergadering toont haar instemming met het gesprokene. Na eenige opmerkingen over de woorden «technische vervol making» in de conclusie van den Afdeelingsraad, zooals deze ge formuleerd is door het Bestuur, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de bedoeling alleen is, te kennen te geven, dat de metingen voor den bijhoudingsdienst meer in onderling verband zullen ge schieden en de stiefmoederlijke behandeling van dien dienst in het rapport afgekeurd wordt, vereenigt de Vergadering zich met die conclusie. Punt e II. Kleine bewaring en of districtslandmeters? Wenscht gij centralisatie of decentralisatie? De vergadering verklaart zich te dezen aanzien algemeen inge nomen met de meening van den Afdeelingsraad, aldaar uitge drukt in de navolgende bewoordingen: «In het rapport der Reorganisatie-commissie is niet voldoende «de nadruk gelegd op de zelfstandigheid van den landmeter. «De tegenwoordige indeeling der bewaringen is weinig doel- «matig. De kantoren zijn veelal voor het publiek moeilijk te «bereiken, terwijl voor de ambtenaren veel tijd verloren gaat «met reizen. Deze bezwaren zullen zich na invoering der meet- «brieven in nog erger mate doen gevoelen. Het is daarom 158

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 166