«wenschelijk het oog gevestigd te houden op de mogelijkheid «van een meer doelmatige indeeling (c. q. splitsing) der bewaringen, «en op de gelegenheid om landmeters buiten de plaatsen, waar «bewaringen gevestigd zijn, werkzaam te stellen. Bij te ver- «wachten maatregelen, als vernieuwing der hypotheken of wijzi- «ging in de kadastrale boekhouding tengevolge van een nieuwe «wet op de grondbelasting zouden beletselen tegen gewijzigde «indeeling der bewaringen zooveel mogelijk ondervangen moeten «worden». Punt e IV. Dienstvak-commissies. De heer de Kor ver zou de conclusie meer in overeenstemming gebracht willen zien met de tot uiting gekomen meeningen op den Afdeelingsraad. Vertegenwoordiging der ambtenaren buiten de vakorganisaties om werd daar algemeen afgekeurd, als zijnde in de praktijk volkomen mislukt. De conclusie zou dus moeten luiden: «De ambtenaarsvertegenwoordigers in de volgens het Verslag der Reorganisatie-commissie in te stellen colleges be- hooren niet te worden benoemd door den Minister uit een voor dracht door de ambtenaren van het dienstvak. Daarentegen dienen zij te worden aangewezen door en verantwoording verschuldigd te zijn aan de, uit het praktische leven voortgekomen, vakorganisaties». De vergadering hecht hieraan haar goedkeuring. g. Bepaling van de plaats van bijeenkomsten in 1922. De heer Smit stelt voor, de vergadering in eene dusdanige plaats te houden, dat daaraan verbonden kan worden een bezoek aan een vliegkamp, waar inlichtingen kunnen verkregen worden over het fotographisch opnemen van terreinen uit vliegtuigen. De heer P. J. Hamelberg ondersteunt dit voorstel en geeft het Bestuur den raad, zich tot den Commandant van het vlieg kamp te Soesterberg te wenden, met het verzoek een dergelijk bezoek mogelijk te willen maken. De vergadering gaat met het voorstel accoord en laat diens volgens de bepaling der plaats van bijeenkomst aan het Be stuur over. Het eerste gedeelte der vergadering is hiermede afgeloopen. Bij de rondvraag na het 2e gedeelte komen evenwel enkele punten ter sprake, die eigenlijk in het eerste gedeelte dienden behandeld te worden en daarom in dit verslag zijn opgenomen. i59

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 167