In de eerste plaats is dit het geval met de Commissie in zake de reorganisatie van het Tijdschrift. De heer Soer wijt de schuld van het niet slagen der Com missie aan haar samenstelling, daar ze volgens hem uit 3 voor standers en twee tegenstanders van een nieuwe richting bestaat. De heer Smit, zelf lid der commissie, spreekt dit tegen en verklaart steeds geheel neutraal ten opzichte dezer kwestie te hebben gestaan. De heer Polêe doet mededeelingen waaruit blijkt, dat hij een grondig onderzoek heeft ingesteld naar de mogelijkheid van reorganisatie van het tijdschrift en van zijne bevindingen een rapport heeft opgemaakt, ter voorlichting bij het onderzoek van de overige leden der Commissie. De heer J. F. A. van Riessen klaagt over de slechte mede werking van den heer Soer, die de stukken veel te lang onder zich hield. Hij stelt voor de commissie te ontbinden. De heer Smit zou wenschen, dat de heer van Riessen, even als hijzelf, ontslag zou willen nemen uit de commissie, De Com missie wordt dan zooveel kleiner en bestaat dan uit 2 voorstanders en één tegenstander eener nieuwe richting, wordt dus geheel naar den zin van den heer Soer. Daar de heer van Riessen verklaart, gaarne uit de commissie te willen treden, stelt de heer Smit voor, dat de vergadering besluite tot het verkleinen der commissie tot drie leden. De Voorzitter brengt het eerst het voorstel van Riessen in stemming, als zijnde van de verste strekking. Het wordt aan genomen met 24 tegen 12 stemmen, zoodat de Tijdschrift-commissie ontbonden is. De heer Zijlstra stelt thans voor, meteen de Pers-commissie te ontbinden, daar ze in haar zeven-jarig bestaan absoluut geen werk verricht heeft Het voorstel wordt onder groote hilariteit aangenomen. De heer Heines vraagt, of het Bestuur iets naders kan mee- deelen omtrent het wets-ontwerp op de grensregeling, daar het schijnt,- dat de Minister van Justitie dit niet wil indienen. Het Bestuur kan hieromtrent geen nadere inlichtingen ver strekken. Naar aanleiding van een vraag, aangaande de invoering der hermeting van Dieren, deelt het Bestuur mede, dat bij Ministe- i6o

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1921 | | pagina 168